No menu items!

itali

EMRI | Në kërkim nga Italia, 47-vjeçari arrestohet në Pogradec

Një 47-vjeçar, i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, është arrestuar në Pogradec. Taulant Agushi është dënuar nga Gjykata e Torinos në Itali me 9 vjet e 10 muaj burg, për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”. Interpol Tirana, në bashkëpunim me...

Vritet me armë 36-vjeçari shqiptar në Itali

Një 36-vjeçar shqiptar ka mbetur i vdekur pas një përplasjeje me armë mes disa shqiptarëve në Piza të Italisë. Ngjarja ndodhi mbrëmjen e së enjtes në komunën Castelnuovo Vai di Cecina, ku viktima u qëllua teksa ndodhej në automjet me...

Gjermania shkatërron Italinë në Ligën e Kombeve

Gjermania ka marrë të parën fitore në një ndeshje zyrtare me Italinë dhe e ka bërë diçka të tillë me rezultatin e thellë 5-2. Festivalin e golave e hapi Kimish dhe në fundin e pjesës së parë një penallti...

Kristjan Asllani gjen rrugën e rrjetës në Itali, mesfushori i shënon Interit

Mesfushori shqiptar i Empolit, Kristjan Asllani ka gjetur rrugën e rrjetës në kampionatin italian dhe golin e parë të tij e ka shënuar ndaj Interit. 28-vjeçari realizoi një gol mjaft të bukur në minutën e 28-të të pjesës së parë,...

Shkatërrohet organizata trafikut të drogës, e përfshirë edhe këngëtarja Elsa Lila

Një organizatë kriminale në Itali është shkatërruar nga policia gjatë një aksioni anti-drogë. 13 urdhër-arreste janë lëshuar nga autoritetet italiane, mes të cilëve ka shqiptarë dhe italianë. Deri më tani janë ekzekutuar 9 urdhër-arreste. Mediat italiane raportojnë se pjesë e të...

Klubi i Serisë A gati për një stadium modern prej 450 milion euro

Mbrëmja e djeshme ishte një nga ato që u konsideruan historike për klubin e Fiorentinës, pasi u shpall projekti fitues në tenderin ndërkombëtar për rikonstruksionin e stadiumit aktual “Artemio Franchi”. Ky projekt ka një kosto prej 450 milionë eurosh, dhe...

E rëndë, i burgosuri shqiptar i jep fund jetës në Itali

Një i 29-vjeçar shqiptar, i burgosur me vendim të formës së prerë në Itali, i ka dhënë fund jetës së tij. Nga ajo që raportojnë mediat italiane bëhet me dije se shqiptari, të cilit i mbaronte dënimi në vitin...

Italia njeh pensionet e emigrantëve shqiptarë

Italia do të njohë vitet e punës të emigrantëve shqiptarë për kohën që kanë punuar në Shqipëri. Senati italian miratoi me shumicë propozimin e qeverisë për njohjen e viteve të punës ata që kanë punuar në Shqipëri. Kjo do...

Arrestohet në Romë, ish kryeprokurori Adriatik Llalla

Ish prokurori i Përgjithshëm i Shqipërisë, Adriatik Lalla, u arrestua sot në Itali, nga Interpol Rama. Sipas një njoftimi zyrtar të Policisë shqiptare “falë informacioneve të marra nga strukturat e Policisë së Shtetit, për vendndodhjen e këtij personi, si...

Itali, mbi 21 mijë raste të reja me koronavirus brenda një dite

Italia raportoi më 11 dhjetor, 96 raste të vdekjeve si pasojë e koronavirusit, nga 118 një ditë më herët, njoftoi Ministria italiane e Shëndetësisë, derisa numri i të infektuarve brenda kësaj dite u rrit në, 21,049. Numri i rasteve të...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img