No menu items!

futboll

Broja aktivizohet me Çelsin në ndeshjen e parë të kampionatit anglez

Armando Broja u aktivizua në fitoren që Çelsi arriti ndaj Evertonin me shifrat 0-1 ditën e djeshme, në ndeshjen e parë të kampionatit anglez. Tekniku gjerman, Tomas Tuhel i dha minuta sulmuesit të Kombëtares shqiptare në pjesën e dytë. Broja u...

VIDEO | “Ëndrra jonë është që të ndalet lufta”, përlotet futbollisti ukrainas

Futbollisti ukrainas, Oleksandr Zinchenko është përlotur gjatë konferencës për shtyp në prag të ndeshjes ndaj Skocisë. 26-vjeçari tha se është ëndrra e çdo ukrainasi që lufta të përfundojë dhe kombëtarja e Ukrainës të kualifikohet për në botëror. “Çdo ukrainas ëndërron që...

Zbulohet para kohe fituesi i “Topit të Artë”

Na ndajnë dhe tre ditë nga emri i futbollistit më të mirë në planet për sezonin e fundit, por thashethemet nuk kanë fund. Sipas asaj që shkruajnë mediat botërore, Lionel Mesi ka triumfuar mbi Robert Levandovskin dhe Karim Benzema, duke...

Italia nuk e lejon të luajë me defibrilator në zemër, Eriksen drejt vendimit drastik

Ditën e djeshme u publikua raporti financiar i klubit të Interit në të cilin flitej dhe për të ardhmen e Kristian Eriksen. Në raport shkruhej se Eriksen nuk do të lejohet të luajë më në Itali për shkak të problemeve...

“Plakushi 43-vjeçar” Buffon: Nuk mendoj fare për tërheqjen nga futbolli

“Unë nuk mendoj për datën e daljes në pension (tërheqjes nga futbolli i luajtur). Dhe jam i sinqertë, në kuptimin që, veçanërisht në një vit e gjysmë ose dy të fundit, po jetoj në një gjendje të mirëqenies fizike...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img