Wednesday, June 7, 2023

energjia

Çmimi i energjisë do të rritet për 5% të konsumatorëve, thotë Rama

Personat që konsumojnë më shumë energji elektrike do të kenë rritje të çmimit në faturën e energjisë, theksoi Rama në Kongresin e PS-së të shtunën. Sipas kryeministrit, kjo shtresë që konsumon më shumë energji “është e pasur” dhe përbën 5%...

Rama: Ose do rritet nafta, ose energjia

Kryeministri Edi Rama ka filluar të dalë rregullisht në takime me përfaqësues të biznesit ose qytetarë, duke pushtuar kështu ekranet e mediave disa herë në ditë. Madje duke qenë se kjo kohë nuk i mjafton, ai përdor edhe llogarinë e...

Ndodh edhe kjo/ Deputetët diskutojnë për krizën energjitike, në Kuvend ikin dritat (Foto)

Deputetët e Kuvendit të Shqipërisë janë duke marrë pjesë sot në disa Komisione Parlamentare për marrëveshje dhe projektligje të ndryshme. Një ndër to është dhe marrëveshja mes OSHEE-BERZH për krizën energjitike. Por në një kohë që deputetët socialistë e demokratë...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Hidhet në erë me eksploziv bankomati në Shkup

Një bankomat në komunën “Butel” të Shkupit në Maqedoninë e Veriut është hedhur në erë me eksploziv. Sipas ministrisë së...
- Advertisement -spot_img