Wednesday, June 7, 2023

doza e trete

Koronavirusi/ Kosova ende pa vendim për dozën e tretë

Ministria e Shëndetësisë e Kosovës ende nuk ka marrë vendim lidhur me dhënien e dozës së tretë apo përforcuese të vaksinës kundër koronavirusit. Më 11 nëntor, zyrtarë të kësaj ministrie kanë thënë për Radion Evropa e Lirë se marrja e...

Doza e tretë e vaksinës, Rama jep njoftimin e rëndësishëm

Kryeministri Edi Rama publikoi mëngjesin e sotëm njoftimin për marrjen e dozës së tretë së vaksinës antikoronavirus. Personat mbi 60 vjeç që vuajnë nga sëmundjet kronike, personeli shëndetësor, personat që punojnë në institucionet e kujdesit afatgjatë dhe personat mbi...

Vaksinimi, Italia ofron dozën e tretë për personat 40-60 vjeç

Italia planifikon të ofrojë dozën përforcuese të vaksinës kundër koronavirusit për personave e moshave nga 40 deri në 60 vjeç, nga muaji dhjetor. “Doza e tretë është absolutisht strategjike për të ecur përpara me fushatën e vaksinimit”, ka thënë ministri...

Covid-19/ Bino: Ja kur nis aplikimi i dozës së tretë

Ekspertja e ISHP-së, njëkohësisht anëtare e Komitetit Teknik të Ekspertëve, Silva Bino deklaroi se prej ditës së sotme ka nisur vaksinimi i fëmijëve të grupmoshave 12-15 vjeç që vuajnë nga sëmundjet kronike. Në një deklaratë për mediat, Bino tha se...

Covid-19/ Komiteti i Ekspertëve: Nga 1 nëntori dozë e tretë për personat mbi 60 vjeç

Komiteti Teknik i Ekspertëve vendosi sot që personat mbi 60 vjeç të bëjnë dozën e tretë të vaksinës jo më herët se 6 jmuaj pasi kanë bërë dozën e dytë, duke filluar nga data 1 nëntor. Fëmijët mbi 16-vjeç gjithashtu...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Hidhet në erë me eksploziv bankomati në Shkup

Një bankomat në komunën “Butel” të Shkupit në Maqedoninë e Veriut është hedhur në erë me eksploziv. Sipas ministrisë së...
- Advertisement -spot_img