Wednesday, June 7, 2023

debat

‘Kam vulën dhe siglën’, Berisha: Rama të vijë në debat përballë meje

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se do të hyjë në zgjedhjet lokale që do të mbahen më 14 maj, ku nënvizoi se ka vulën, flamurin dhe siglën e kësaj force politike. Në një deklaratë për mediat nga selia...

“Pse u miratuan 17 procedura të ndryshme brenda një dite?”, Rama i shmanget pyetjes

Kryeministri Edi Rama është thirrur sot në Komisionin Hetimor për Inceneratorët nën cilësinë e dëshmitarit. Rama tha fillimisht se nuk ka ardhur për asnjë aferë, duke i cilësuar si opinione pyetjet e kryetares Jorida Tabaku. Ai është pyetur nga kryetarja...

VOA: Meta reagon ashpër ndaj deklaratave të Bashës

Në Shqipëri presidenti Ilir Meta reagoi sot me tone të ashpra ndaj deklaratave të një dite më parë të kryetarit të opozitës Lulzim Basha sipas të cilit, zoti Meta kishte dëmtuar fushatën e opozitës në zgjedhjet e 25 Prillit Gjatë...

Plas sherri në emision/ Ylli Rakipi shpërthen ndaj analistit: Ke ardhur i paguar

Ka degjeneruar në ofendime personale diskutimi në emisionin Opinion mes analistëve Ylli Rakipi dhe Ervis Iljazaj. Duke diskutuar se çfarë do të ndodhë në vijim brenda Partisë Demokratike mes Sali Berishës dhe Lulzim Bashës, Rakipi iu drejtua Iljazajt duke thënë...

Berisha sfidon Ramën: Hajde në debat televiziv, do të t’i numëroj krimet dhe mëkatet

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka sfiduar haptazi kryeministrin Edi Rama në një debat televiziv. Nga Pogradeci, ku zhvilloi Foltoren e rradhës, ai tha se në atë debat do ia numërojë të gjitha mëkatet e këtyre 8 viteve Ramës. Sali Berisha: Kam një...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Hidhet në erë me eksploziv bankomati në Shkup

Një bankomat në komunën “Butel” të Shkupit në Maqedoninë e Veriut është hedhur në erë me eksploziv. Sipas ministrisë së...
- Advertisement -spot_img