No menu items!

britani

The Telegraph: 2 mijë shqiptarë në veri të Francës, rrezikojnë jetën për në Britani

Kryeministri Edi Rama i bëri thirrje qytetarëve shqiptarë që të ndalojë kalimin e Kanalit Anglez me varka të vogla, por “The Telegraph” shkruan se rreth 2000 vetë janë grumbulluar në veri të Francës gati për të bërë udhëtimin e...

Britania në alarm, një sëmundje e rrallë po përhapet në vend

Një sëmundje e rrallë seksualisht e transmetueshme e cila mund të bëjë që lëkura të kalbet është në rritje në Angli, kanë paralajmëruar ekspertët e shëndetit. Sipas Mirror, bakteret që gjenden normalisht në vendet përfshirë Afrikën e Jugut dhe Indinë, janë...

E rëndë në Britaninë e Madhe: Humb jetën deputeti, një 25-vjeçar e qëlloi me thikë brenda kishës

Deputeti konservator Sir David Amess është vrarë sot pasi është goditur disa herë me thikë. Policia ka vënë në pranga një 25-vjeçar, i cili hyri me vrap në kishën ku ndodhej deputeti dhe e qëlloi për vdekje. 69-vjeçarit iu dha...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img