No menu items!

barcelona

Bajerni triumfon ndaj Barcelonës, rikthim i hidhur për Levandovskin në Mynih

Bajerni i Mynihut ka mposhtur Barcelonën në ndjeshen e zhvilluar mbrëmjen e së martës në “Allianz Arena”, e vlefshme për fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve. Mjaftuan dy gola në minutat 50 dhe 54 nga Lukas Hernandez dhe Leroi...

Frankfurti “pushtoi” Barcelonën me tifozë, mbi 20 mijë gjermanë në “Camp Nou”

Barcelona pësoi një humbje dramatike ndaj Eintraht Frankurt në çerekfinalen e Ligës së Europës. Spanjollët u mposhtën në stadiumin e tyre me rezultatin 2-3, teksa ndeshja e parë në Gjermani përfundoi në barazim 1-1. Përveç humbjes, Barcelona u braktis edhe nga...

Levandovski në axhendën e Barcelonës

Levandovski është pa diskutim numri nëntë më i mirë në botë për momentin. Me golin e shënuar të martën në mbrëmje kundër Suedisë, ai ka arritur shifrën e 51 rrjetave në këtë sezon me Bajernin dhe kombëtaren e vendit...

Barcelona arrin marrëveshjen me yllin e Premier League

Raphinha dhe Barcelona duket se kanë arritur një marrëveshje në vija të përgjithshme për transferimin e brazilianit nga Leeds-i te katalanasit në fundin e këtij sezonit. E përditshmja iberike Sport ka zbuluar se menaxheri i lojtarit, Deco, ka arritur një...

Barcelona dhe Bajern Mynih në garë për kampionin e Europës

Barcelona vazhdon të ndjekë me vëmendje disa prej lojtarëve që pritet të jenë të lirë në merkaton e verës. Një prej tyre është mbrojtësi i Çelsit, Kristensen. Danezi pritet të largohet si një lojtar i lirë në verë dhe me...

Barcelona refuzon kompaninë e kriptomonedhave, ja arsyeja

Gjatë kërkimit të tyre për një sponsor të ri të fanellës, Barcelona mori disa oferta nga kompanitë e këmbimit të kriptomonedhave që ofronin më shumë para se Spotify, por bordi i drejtorëve i ka refuzuar pasi nuk ndjehen rehat...

Bajerni gati të ofrojë 100 milionë euro për mesfushorin e Barcelonës

Ëndrra e fshehtë e Bajernit ka një emër, ai është Pedri, 19-vjeçari që luan për Barcelonën. Sipas “Kicker”, Hasan Salihamixhiç është duke punuar në fshehtësi për të sjellë në skuadër një nga talentet më të mëdha të Spanjës. Edhe pse kontrata...

Barcelona zgjedh zëvendësuesin e Aguero

Lamtumira nga futbolli e Sergio Aguero ka lënë një boshllëk të rëndësishëm në sulmin e Barcelona-s dhe klubi po monitoron merkaton për të gjetur menjëherë një zëvendësues të denjë. Sipas calciomercato.com, emri i përzgjedhur është ai i Edinson Cavani-t. Kontrata e...

Champions League/ Barcelona me mision kualifikimi ndaj Bajernit, Atalanta e Gjimshitit në kërkim të ëndrrës

Sonte, Champions-i zhvillon 8 ndeshjet e fundit të fazës së grupeve. Në orën 18:45, do të luhen dy takime Juventus-Malmo dhe Zenit-Çelsi. Në orën 21:00, do të zhvillohen 6 takime, ku Barcelona synon vetëm fitoren ndaj Bajernit të Mynihu për...

Champions/ Bajern Mynih-Barcelona do luhet pa tifozë

Tashmë është zyrtare, ndeshja mes Bayern Munchen dhe Barcelonës, në kuadër të xhiros së gjashtë në fazën e grupeve do zhvillohet pa tifozë. Përballja mes dy gjigantëve evropian do të zhvillohet javën tjetër në “Allianz Arena”. Kryeministri i kationit të Bavarisë,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img