No menu items!

bajern mynih

Bajerni triumfon ndaj Barcelonës, rikthim i hidhur për Levandovskin në Mynih

Bajerni i Mynihut ka mposhtur Barcelonën në ndjeshen e zhvilluar mbrëmjen e së martës në “Allianz Arena”, e vlefshme për fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve. Mjaftuan dy gola në minutat 50 dhe 54 nga Lukas Hernandez dhe Leroi...

Sadio Mane nënshkruan kontratë 3-vjeçare me Bajernin e Mynihut

Sadio Mane është zyrtarizuar si lojtari më i ri i Bajernit të Mynihut. Senegalezi ka nënshkruar një kontratë 3-vjeçare me skuadrën gjermane, që do e mbajë në Mynih deri në vitin 2025. Kostoja e transferimit nga Liverpul përllogaritet rreth 40...

Pas dështimit me Mbapenë, Real Madrid interesohet për futbollistin gjerman

Pasi dështoi të transferojë Kilian Mbapenë, Real Madrid është hedhur në “sulm” për një tjetër mesfushor me tipare sulmuese. Sipas mediave spanjolle, madrilenët janë të interesuar për të marrë shërbimet e futbollistit të Bajernit të Mynihut, Serge Gnabri. Gnabri ka një...

Nojer rinovon kontratën me Bajernin e Mynihut edhe për dy vite të tjera

Manuel Nojer dhe Bajerni i Mynihut do të vijojnë bashkëpunimin mes tyre edhe për dy vitet e ardhshme. Lajmin e ka konfirmuar klubi gjerman në faqen e saj zyrtare, ku theksohet se Nojer do të qëndrojë në Mynih deri në...

Shitja në verë ose largim falas, skenarët e frikshëm të Robert Levandovskit

E ardhmja e yllit të Bajernit, Robert Levandovski, ka qenë tema kryesore gjatë javëve të fundit. Klubi ka qenë në qendër të kritikave për shkak të qëndrimit të tij hezitues ndaj golashënuesit më të mirë. Pas një periudhe heshtjeje...

Bajerni ofertë faraonike për Levandovski-n

MYNIH - Bordi i Bajernit ka qenë në qendër të kritikave gjatë dy muajve të fundit për shumë arsye, mungesa e përforcimeve dhe trajtimi i keq i negociatave me Robert Levandovskin dhe Niklas Zylen. Pavarësisht rinovimit me Komanin, Goreckën...

Levandovski shkruan historinë në Ligën e Kampioneve

Robert Lewangoski! Njeriu i golave, i rekordeve, ai që nuk fal përpara porte. Ashtu si sonte, sepse nëse praktika “Salzburg” është mbyllur në 45′ nga Bayern Munich, merita është e polakut, në një mbrëmje të madhe… Show i tij personal...

Nojer: Kalojmë Salcburgun dhe ngremë Champions-in

Manuel Nojer është gati. Kapiteni dhe njëkohësisht portieri i Bajernit të Mynihut është duke punuar fort për të qenë gati për ndeshjen e Champions-it ndaj Salcburgut, sot në mbrëmje në “Allianz Arena”. Për faqen zyrtare të klubit gjerman, veterani...

Barcelona dhe Bajern Mynih në garë për kampionin e Europës

Barcelona vazhdon të ndjekë me vëmendje disa prej lojtarëve që pritet të jenë të lirë në merkaton e verës. Një prej tyre është mbrojtësi i Çelsit, Kristensen. Danezi pritet të largohet si një lojtar i lirë në verë dhe me...

Bajerni gati të ofrojë 100 milionë euro për mesfushorin e Barcelonës

Ëndrra e fshehtë e Bajernit ka një emër, ai është Pedri, 19-vjeçari që luan për Barcelonën. Sipas “Kicker”, Hasan Salihamixhiç është duke punuar në fshehtësi për të sjellë në skuadër një nga talentet më të mëdha të Spanjës. Edhe pse kontrata...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img