No menu items!

vlore

Plagosja me armë zjarri në Vlorë, policia zbardh dinamikën e ngjarjes 

Disa orë pas ngjarjes së ndodhur në fshatin Llakatund të Vlorës, ku mbeti i plagosur me armë zjarri 19-vjeçari Sebastian Jallaj, policia ka zbardhur dinamikën e plotë. Autori është një 20-vjeçar nga Llakatundi, i cili është identifikuar dhe vënë në...

Autorët të maskuar qëlluan me kallashnikov nga BMW-ja, detaje nga atentati në Vlorë

“Në momentin e sulmit, autorët kanë qenë të maskuar, teksa automjeti i tyre tip “BMW” dysohet të ketë pasur xhama të zinj”. Janë këto detajet e fundit të raportuara në lidhje me atentatin e ndodhur mëngjesin e së enjtes në...

Të përfshirë në një vrasje në 2019-ën, kush ishin dy viktimat e atentatit në Vlorë

Shpati Lena dhe Hakim Xhezo janë viktimat e atentatit të ndodhur paraditen e së enjtes në Panaja të Vlorës. Ata janë emra të njohur për policinë, pasi janë përfshirë më parë në aktivitetet kriminale. Lena ishte arrestuar në mars të këtij...

Digjet një automjet në Fier, dyshohet i autorëve të atentatit në Vlorë

Një automjet është gjetur i djegur në fshatin Frakull të Fierit, disa kilometra nga autostrada Fier-Vlorë, ku ndodhi atentati me dy viktima paraditen e së enjtes. Gazetarja e Euronews Albania, Ebrieta Maçaj raporton se automjeti dyshohet se i përket autorëve...

Atentat me dy viktima në Vlorë

Dy persona kanë mbetur të vdekur si pasojë e një atentati të ndodhur paraditen e së enjtes në Panaja të Vlorës. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se është qëlluar në drejtim të një automjeti tip “Benz” në autostradën Fier-Vlorë. Dy viktimat ndodhen ende...

“Benz-i” përplas motorin në Vlorë, plagoset 37-vjeçari

Një aksident automobilistik është regjistruar mesditën e së shtunës në aksin rrugor Babicë-Qishbardhë, ku një 37-vjeçar ka mbetur i plagosur dhe ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore në spitalin e Vlorës. I plagosuri, shtetasi E.C, i cili drejtonjte një motomjet...

Hyri nga Greqia, Guardia di Finanza dhe Frontex në ndjekje të gomones në Vlorë

Guardia di Finanza është duke kryer një operacion në brigjet e Vlorës. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se operacioni po kryhet prej 60 minutash, në ndjekje të një mjet lundrues në afërsi të grykëderdhjes së Vjosës. Burimet e policisë së Vlorës...

Të shtëna me armë zjarri në Vlorë, plagoset një person (Emri)

Të shtëna me armë zjarri raportohen nga qyteti i Vlorës mbrëmjen e sotme, ku një person ka mbetur i plagosur. Romeo Meçaj 30 vjeç, mësohet se është i riu i plagosur këtë mbrëmje në qytetin e Vlorës. Meçaj është qëlluar me...

Atentat me eksploziv në Vlorë

Një atentat me eksploziv ka ndodhur në Vlorë. Burime nga policia kanë bërë të ditur se në lagjen ‘10 Korriku’ në Vlorë jashtë një pallati ka shpërthyer në rrethana ende te paqarta, një sasi lënde dyshohet eksplozive, e për...

Demokratët të përçarë, Rama ha krep me çokollatë të zezë në Vlorë

Ndërsa në të gjithë vendin është duke u zhvilluar referendumi për shkarkimin e Lulzim Bashës, po ashtu edhe kuvendi i PD-së, Rama shfaqet i qetë përballë ndodhive të tilla. Ai ka postuar sot në rrjetet sociale një foto nga Vlora...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img