No menu items!

vaksinimi

SHBA, gjykata rikthen në fuqi urdhrin për vaksinim të detyrueshëm

Të premten një gjykatë apeli i dha sërish fuqi ligjore për t’u zbatuar një urdhri mbarëkombëtar për vaksinim ose testim të detyrueshëm për COVID-19 që prek bizneset e mëdha. Urdhri ndikon tek 80 milionë punonjës amerikanë dhe zbatohet tek bizneset...

Slloveni/ Gjykata Kushtetuese kundërshton vaksinimin e detyrueshëm për sektorin publik

Gjykata Kushtetuese në Slloveni, vendosi më 6 dhjetor që vaksinimi i detyrueshëm për punëtorët e sektorit publik në vend, është jokushtetues përpos nëse nuk mund të dëshmojnë se janë të shëruar nga COVID-19. Qeveria sllovene planifikonte të zbatonte vendimin për...

Australi, mijëra protestues kundër vaksinimit të detyrueshëm

Australia është përfshirë nga protestat kundër masave anti-Covid. Rreth 20,000 protestues u mblodhën në Melburn për të kundërshtuar vaksinimin e detyrueshëm dhe pasaportën shëndetësore . Protestuesit kërkuan shkarkimin e kryeministrit të Viktorias, Daniel Andrews. Demonstrata të tilla kanë vazhduar për...

“Green Pass” për të hyrë në lokale? Ja si përgjigjet Manastirliu

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu sot në Komisionin e Ekonomisë dhe Financave shtjelloi më shumë paralajmërimin e bërë pak ditë më parë nga Kuvendi se edhe në Shqipëri do ndiqet modeli i vendeve evropiane, ku për të hyrë në...

OBSH: Nevojiten miliarda dollarë për të arritur synimet për vaksinim

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka thënë se nevojiten miliarda dollarë për ta furnizuar botën me vaksina dhe ilaçe kundër koronavirusit, deri në shtator të vitit 2022. OBSH ka thënë më 28 tetor nga Gjeneva se 23.4 miliardë dollarë janë...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img