No menu items!

targa

Deputeti i VV kritikon Kurtin: Qasje e gabuar ndaj ndërkombëtarëve për targat

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Hazi Abazi ka kritikuar qeverinë e Kosovës, kryesuar nga lideri i kësaj force politike, Albin Kurti, në lidhje me qëndrimet e tij ndaj ndërkombëtarëve, për çështjen e targave. Abazi u shpreh se janë prekur raportet e...

Lajçak: Edhe dy muaj kohë që Kosova dhe Serbia të gjejnë zgjidhje për targat

I dërguari special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak thotë se ka një afat prej dy muajsh, që të dyja vendet të gjejnë një zgjidhje për çështjen e targave të automjeteve. Në një intervistë për “Euronews Serbia“, Lajçak,...

Borrell: Jam i bindur se mund ta zgjidhim edhe çështjen e targave

Përfaqësuesi i Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri të BE-së, Josep Borell u shpreh besimplotë për zgjidhjen e problemit për targat mes Kosovës dhe Serbisë. Në një intervistë për transmetuesin publik austriak ORF, Borrell theksoi se paqja në këtë...

SKANDALI III/ Publikohen targat e 530 mijë shqiptarëve

Dalja e të dhënave personale tashmë është kthyer në një sport pa fre. Pas të dhënave personale ku u përfshinë pagat, vendi i punës dhe numri i telefonit, përmes whatsapp është përhapur me shpejtësi një database e re e...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img