No menu items!

shqiperia

Berisha: Nuk e pranojmë ‘Ballkanin e Hapur’ në shërbim të Serbisë së Madhe

Ish-kryeministri Sali Berisha përsëriti qëndrimin e tij se nuk do ta pranojë ‘Ballkanin e Hapur’, pasi është një aleancë në shërbim të Serbisë së Madhe. Gjatë fjalës së tij në Kuvendin Kombëtar të Partisë Demokratike, Berisha u shpreh se ‘Ballkani...

Rama: Nuk jam i shqetësuar për armatimin e Serbisë

Kryeministri Edi Rama deklaroi se nuk është i shqetësuar në lidhje me armatimin e Serbisë. Në një konferencë me gazetarët, Rama u shpreh se Serbia është furnizuar me sistem mbrojtës, ndaj kjo nuk përbën problem. “Nuk jam i shqetësuar për...

Kosova dhe Shqipëria të mësojnë nga njëra-tjetra

Nga: Lutfi Dervishi  1. Shqipëria mund të mësojë nga Kosova si zhvillohen zgjedhjet, Kosova duhet të mësojë nga Shqipëria si nuk duhen bërë zgjedhjet! 2. Shqipëria duhet të mësojë nga Kosova se si votuesit ndërrojnë 5 kryeministra/qeveri në 8 vjet, Kosova...

Meta kundër “Ballkanit të Hapur”: Ringjall fantazmën e Millosheviç

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka folur me rezerva për nismën Ballkani i Hapur, pjesë e të cilës janë Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut. Nga Prishtina, Meta deklaroi se kjo nismë shpalos një politikë përjashtuese, si dhe përpiqet të...

Eliminatoret e Kupës së Botës, Duka merr vendimin për trajnerin Reja

Armando Duka ka dalë sot në konferencë për shtyp, ku ka analizuar edicionin kualifikues të kombëtares kuqezi. Në fjalën e tij, kreu i FSHF-së u shpreh ndër të tjera: “Jam këtu sot për të bërë një analizë rreth kombëtares....

Eurobondi 650 milionë euro i Shqipërisë mes suksesit dhe rezervave, fqinjët me interesa më të mira

Shqipëria mbylli të enjten e shkuar daljen e saj të pestë në tregjet e kapitalit për një emetuar një Eurobond. Edhe pse synimi ishte që të sigurohej një borxh në vlerën 700 milionë euro, sikurse ishte deklaruar nga qeveria...

Renditja e FIFA-s, Shqipëria humbet 3 pozicione

Shqipëria mori një rezultat historik për sa i përket kualifikueseve të Botërorit. Kuqezinjtë u renditën në vendin e 3 në Grupin I me 18 pikë, dy më pak se Polonia që shkoi në play-off. Megjithatë kjo arritje nuk e...

Habit Edi Reja: Ishim të pafat, kjo humbje nuk e prish imazhin e Shqipërisë

Trajneri i përfaqësueses shqiptare, Edi Reja, ka deklaruar se ndaj Anglisë sot e kishte të pamundur kushdo që të bënte diçka. Në fjalët e tij për “SuperSport”, ai theksoi se ekipi nuk mund të bënte më shumë ndaj një...

Reja: Duam maksimumin ndaj Anglisë dhe Andorrës

Shkaktoi jo pak rekasion në opinionin futbollistik shqiptar lista e tij me 24 kuqezinj për ndeshjet e këtij muaji kundër Anglisë dhe Andorrës. Mungesa e Rey Manajt dhe Ivan Balliut nuk kishin shpjegim deri sot, në konferencën për shtyp,...

Rama: Shqipëria dhe rajoni e kanë vendin në BE dhe do të jenë në BE

Kryeministri i Shqipërisë në kuadrin e vizitës në Beograd flet për DW mbi ''Open Balkan“. Ai thekson ndër të tjera, se është e rëndësishme që Serbia ka pranuar që në mes Shqipërisë dhe Kosovës të mos ketë kufij.“ DW: Z....
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img