No menu items!

robert levandovski

‘Zoti Levangolski, shihemi në Mynih’, reagimi i Myler për shortin e Ligës së Kampionëve

Ironitë e fatit janë diçka e zakonshme në botën e futbollit. Aq sa thuhet se vetëm ky sport mund të t’i dhurojë. Kështu i ka ndodhur Robert Levandovskit. Vetëm pak muaj pasi la Bajernin e Mynihut për t’u transferuar...

Levandovski në axhendën e Barcelonës

Levandovski është pa diskutim numri nëntë më i mirë në botë për momentin. Me golin e shënuar të martën në mbrëmje kundër Suedisë, ai ka arritur shifrën e 51 rrjetave në këtë sezon me Bajernin dhe kombëtaren e vendit...

Polonia e Levandovskit pret biletën për në Katar

Polonia arriti një fitore fantastike me shifrat 2-0 përballë Suedisë, për t’u kualifikuar në Botërorin “Katar 2022”. Për vendasit shënuan Levandovski me anë të një 11-metërshi dhe Zielinski, duke mos iu dhënë mundësinë miqve të krijonin raste. Kështu Ibrahimoviç do të...

Shitja në verë ose largim falas, skenarët e frikshëm të Robert Levandovskit

E ardhmja e yllit të Bajernit, Robert Levandovski, ka qenë tema kryesore gjatë javëve të fundit. Klubi ka qenë në qendër të kritikave për shkak të qëndrimit të tij hezitues ndaj golashënuesit më të mirë. Pas një periudhe heshtjeje...

Bajerni ofertë faraonike për Levandovski-n

MYNIH - Bordi i Bajernit ka qenë në qendër të kritikave gjatë dy muajve të fundit për shumë arsye, mungesa e përforcimeve dhe trajtimi i keq i negociatave me Robert Levandovskin dhe Niklas Zylen. Pavarësisht rinovimit me Komanin, Goreckën...

Levandovski shkruan historinë në Ligën e Kampioneve

Robert Lewangoski! Njeriu i golave, i rekordeve, ai që nuk fal përpara porte. Ashtu si sonte, sepse nëse praktika “Salzburg” është mbyllur në 45′ nga Bayern Munich, merita është e polakut, në një mbrëmje të madhe… Show i tij personal...

Drejtori sportiv: Lewandowski te Palermo, pengu më i madh

Robert Lewandowski është pengu më i madh si drejtor sportiv i Walter Sabatini-t. Ka qenë vetë ai që e ka rrëfyer në një intervistë të dhënë për Tuttosport: “Kur isha te Palermo, ai luante në Serinë B polake. Më pëlqeu dhe...

Shtanget Bajern, vjen kërkesa e papritur e Levandovskit

Robert Levandovski ka kërkuar të largohet nga Bayern Munich në fundin e këtij sezoni. Ky është lajmi i bujshëm që vjen nga Spanja. Sipas AS, polaku i ka kërkuar menaxherit të tij Pini Zahavi që ta transferojë te Real Madrid. Një befasi...

Lewangolski/ Polaku i Bajern Mynih merr çmimin ”Sulmuesi i vitit”

Robert Lewandowski është golashenuesi më i mirë i sezonit të kaluar (2020-2021) – I shpërblyer si sulmuesi më i mirë i sezonit të kaluar, sulmuesi i Bayern Robert Lewandowski foli në këtë mënyrë nga skena e Topit të Artë: “Çfarë...

Lewandowski nuk hap “rrugë”, shpallet sërish “Golden Player”

Robert Lewandowski është ende “Lojtari i Artë”, si në vitin 2020. Por, kurorëzim i këtij viti është me vlerë edhe më shumë, sepse këtë herë ishte bordi i trajnerëve dhe lagjendeva të futbollit të ngritur nga Tuttosport që votuan super bombarduesin e Bayernit si lojtarin më të mirë mbi 21...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img