No menu items!

real madrid

‘Është 38 vjeç’, presidenti i Real Madrid kundër rikthimit të Ronaldos

Kristiano Ronaldo po kërkon një klub ku mund të transferohet dhe të luajë në Ligën e Kampionëve, gjë të cilën Mançester Junajtid nuk mund t’ia ofrojë këtë këtë sezon. Është aluduar se portugezi mund të ketë një rikthim të bujshëm...

Mesi ‘thumbon’ Real Madrid: Nuk ishte skuadra më e mirë në Ligën e Kampionëve

Futbollisti i Paris Saint Germain, Lionel Mesi ka ‘thumbuar’ Realin e Madridit, pasi tha gjatë një interviste për Tyc Sports, se Ligën e Kampionëve nuk e fitoi skuadra më e mirë. PSG-ja dhe Real Madrid u përballën në fazën e 1/16 dhe...

Pas dështimit me Mbapenë, Real Madrid interesohet për futbollistin gjerman

Pasi dështoi të transferojë Kilian Mbapenë, Real Madrid është hedhur në “sulm” për një tjetër mesfushor me tipare sulmuese. Sipas mediave spanjolle, madrilenët janë të interesuar për të marrë shërbimet e futbollistit të Bajernit të Mynihut, Serge Gnabri. Gnabri ka një...

Mbape te Real Madrid, zyrtarizimi pas finales së Ligës së Kampionëve

Kilian Mbape do të transferohet te Real Madrid, teksa në qershor të këtij viti i skadon konrata me PSG-në. Sipas “Goal”, zyrtarizimi i francezit në Madrid do të kryhet pas finales së Ligës së Kampionëve, ku skuadra spanjolle do të...

Pothuajse e kryer, Real Madrid transferon kampionin e Europës

Reali i Madridit po ndjek me vëmendje atë çfarë po ndodh me mbrojtësin e Çelsit, Antonio Rydiger. Gjermani nuk ka rinovuar me londinezët dhe gjasat që ai të rinovojë janë shumë të pakta. Kontrata e tij me Çelsin skadon verën...

Situatë alarmante/ Real Madridi, 11 të infektuar me koronavirus

Reali i Madridit do të luajë ndeshjen e fun dit të vitit në San Mames ndaj Atletikos së Bilbaos. Një ndeshje që vjen në momentin më të papërshtatshëm për klubin madrilen. Numri i të infektuarve në skuadër ka shkuar...

Ancelotti “përjashton” Barçën nga gara për titull

Carlo Ancelotti, në një konferencë për shtyp, flet për javën e vështirë të Real Madridit për shkak të rasteve të shumta me Covid-19, përfshirë ato të Marcelos dhe Asensios, ndërsa Modric u negativizua: “Kemi pasur disa pengesa, por anët...

Napoli me hap kampioni, Reali nis arratisjen në krye

Napoli ka shkatërruar 4-0 Lacion në kuadër të javës së 14 të Serisë A. Vendasit e nisën furishëm, duke zhbllokuar rezultatin në minutën e 7 me mesfushorin Zielinski dhe vetëm 3 minuta më vonë dyfishuan me Mertens. Ishte sërish sulmuesi...

”Mbappe”/ PSG i përgjigjet Real Madrid, francezet gjejnë pasuesin te galaktikët

Vinicius Junior është objektivi i PSG për sulmin e së ardhmes. Braziliani i Real Madrid pëlqehet së tepërmi nga drejtori sportiv i klubit francez, Leonardo, i cili e shikon 21-vjeçarin si pasuesin ideal për Kilian Mbappe. Ky i fundit...

Mbape jo i bindur për t’u tranferuar në Madrid, ja arsyeja

Kilië Mbape është gati të firmosë për Realin e Madridit, duke nisur që nga sezoni i ardhshëm, por paraprakisht ai i ka vënë një kusht themelor klubit madrilen. Ai kërkon që në krye të ekipit të jetë tekniku gjerman...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img