No menu items!

raport

Rama: KE të shpallë të pavërteta akuzat në raportin e Dick Marty

Kryeministri Edi Rama bëri me dije se Shqipëria i ka kërkuar zyrtarisht Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës të rishikojë Rezolutën 1782 (2011) dhe të shpallen të pabazuara akuzat për trafikim të paligjshëm të organeve njerëzore gjatë Luftës Çlirimtare...

Begaj ishte ushtarak aktiv kur u depozitua kandidatura në Kuvend, sipas Bylykbashit

Deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi deklaroi se kandidatura e Bajram Begajt për postin e Presidentit të Republikës, është në papajtueshmëri me Kushtetutën. Gjatë fjalës së tij në Komisionin e Ligjeve, Bylykbashi u shpreh se në momentin që kandidatura u...

SHBA, e gatshme të diskutojë me Rusinë për trupat dhe raketat

Shtetet e Bashkuara janë të përgatitura për të zhvilluar bisedime me Rusinë për një marrëveshje reciproke rreth raketave tokësore dhe forcave luftarake në Ukrainë, sipas disa dokumenteve të publikuara nga revista spanjolle, El Pais. Dokumentet, të cilat sipas gazetës janë...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img