No menu items!

ps

Meta tregon arsyen pse u largua nga Partia Socialiste në vitin 2004

Presidenti i Republikës, Ilir Meta tregoi arsyen pse u largua nga Partia Socialiste në vitin 2004. Meta u shpreh se qeveria e Fatos Nanos kishte bllokuar procesin e integrimit europian, ndaj për këtë arsye, ai krijoi Lëvizjen Socialiste për Integrim...

Berisha: PS, një organizatë kriminale

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar për Kongresin e Partisë Socialiste të cilin e ka quajtur si “Kanabo-Kongresin” e selisë rozë. Berisha është shprehur se qeveria e Edi Ramës ka një bilanc tragjik, ndërkohë që për këto dështime ai kujdeset...

Bushati “kundër rrymës”: Gjendja e opozitës duhet të na shqetësojë

“Nuk duhet të biem në kurthin e vetëkënaqësisë”- ka qenë ky apeli i socialistit Ditmir Bushati, i cili theksoi se një gjë e tillë do të sillte automatikisht rrudhjen e partisë. Bushati deklaroi se “gjendja e opozitës duhet të na...

Rama shkarkon kryetarët e PS në 61 degë

TIRANË - Partia Socialiste ka vendosur të ndërpresë mandatin 4-vjeçar të kryetarëve aktualë të degëve të partisë. Procesi i zgjedhjes së strukturave të reja drejtuese të partisë në çdo bashki do të zhvillohet në periudhën 1 Maj-15 Qershor. ‘Kryetarët aktualë të...

PS fiton Lushnjen dhe Dibrën

Ka përfunduar numërimi i votave në Lushnje. Kandidatja e Partisë Socialiste, Eriselda Sefa, ka fituar ndjeshëm përballë kandidatit të koalicionit “Shtëpia e Lirisë” dhe atij të PD-së. Pas shpalljes së rezultatit në radhët e mbështetësve të Sefës ka shpërthyer festa. Ndërkohë,...

Partia Socialiste fiton Bashkinë e Vorës

Partia Socialiste ka fituar Bashkinë e Vorës. Në një deklaratë për mediat, Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi ka publikuar rezultatin e zgjedhjeve në bashkinë ku u eksperimentua votimi elektronik. Fitues i zgjedhjeve të pjesshme është Blerim Sheraj, kandidat...

Publikohet audio përgjimi/ Kandidati i PS blen votat në Rrogozhinë

Skandalet nuk kanë të reshtur për Partinë Socialiste dhe kandidatët e saj edhe në zgjedhjet e 6 marsit, ku po shfrytëzojnë varfërinë e qytetarëve për tu blerë vota me pagesa kesh, me abuzime me fondet shtetërore, por edhe me...

Vëllai i tij përfitues i tenderave të majmë nga PS, ja cilin vendosi Basha në krye të Fierit

Kryedemokrati Lulzim Basha mori një vendim të befasishëm duke caktuar në krye të PD së Fierit Agron Kapllanaj. Ky i fundit është përmendur shumë herë si vëllai Shkëlqim Kapllanaj, pronarit të kompanisë “SHKËLQIMI 07” i cili ka marrë tendera...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img