No menu items!

proteste

Përfundon protesta: Berisha-Meta akuza Ramës, protestuesit çajnë kordonin e policisë

Pas më shumë se dy orësh, ka përfunduar protesta kombëtare e opozitës para Kryeministrisë, e thirrur nga Partia Demokratike. Në protestë pati 20 folës, ndër to kryedemokrati, Sali Berisha dhe kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta. Të dy liderët, hodhën...

Berisha valëvit flamurin kombëtar pas përfundimit të protestës

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka valëvitur flamurin kombëtar në podiumin e ngritur në protestën e sotme, pasi mbaroi fjalën e tij. Teksa përshëndeti protestuesit, kryedemokratit iu dha një flamur dhe ai e valëviti atë. Gjatë fjalës së tij, Berisha...

‘Ndërkombëtarët të mos mbështesin Ramën’, Berisha: S’ka stabilitet pa votën e lirë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha u bëri thirrje ndërkombëtarëve që të mos mbështesin regjimin e kryeministrit, Edi Rama. Gjatë fjalës së tij në protestë, Berisha deklaroi se Shqipëria nuk mund të ketë stabilitet, nëse qytetarët nuk votojnë të lirë. “Dy...

Berisha nga protesta: Bota na sheh si njerëzit e gomoneve, fajtor është Rama

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka bërë përgjegjës kryeministrin Edi Rama për largimin e shqiptarëve nga vendi. Në fjalën e tij, Berisha u shpreh se pas 32 vjetësh, bota i sheh shqiptarët si njerëzit e gomoneve. Sipas Berishës, kjo ndodh...

‘Rama një tradhtar’, Meta: E ndjek protestën nga charteri, do shkojë para drejtësisë

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta e ka cilësuar një tradhtar kryeministrin Edi Rama, i cili sipas tij, punon kundër interesave të vendit. Gjatë fjalës së tij në protestën e opozitës, Meta u shpreh se Rama po e ndjek...

Meta në krah të Berishës në protestën para Kryeministrisë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha është takuar në protestën para Kryeministrisë, me kreun e Partisë së Lirisë, Ilir Meta. Ata kanë shtrënguar duart, duke konfirmuar aleancën e tyre para zgjedhjeve të ardhshme lokale, që do të mbahen më 14...

Berisha mbërrin në selinë e PD-së pak para protestës kombëtare të opozitës

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka mbërritur në selinë blu, një orë para zhvillimit të protestës kombëtare të opozitës para Kryeministrisë. Për mbarëvajtjen e protestës, do të jenë në gatishmëri rreth 1000 efektivë policie, teksa disa akse rrugore do...

‘Të gjithë në protestë’, Berisha: Sot është ora e shqiptarëve

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha thotë se ora 16:00 e kësaj të shtune, do të jetë ora e shqiptarëve. Përmes një postimi në rrjetet sociale, ku shpërndau pamje nga protesta e 7 korrikut, Berisha ftoi qytetarët që t’i bashkohen...

Blindohen dyert e Kryeministrisë pak orë para protestës

Dyert kryesore në katin e parë në hyrje të Kryeministrisë janë blinduar, duke u veshur me llamarinë të fortifikuar, pak orë para protestës së thirrur nga opozita në orën 16:00. Gjithashtu, në bulevard, shtyllat e ndriçimit janë me material graso....

Sot opozita në protestë, Berisha nuk përjashton asnjë skenar

Këtë të shtunë, në orën 16:00 do të mbahet protesta kombëtare e opozitës para Kryeministrisë. Për mbarëvajtjen e protestës, do të jenë në gatishmëri rreth 1000 efektivë policie, teksa disa akse rrugore do të jenë të mbyllura që prej orës...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img