No menu items!

prokuroria

Sulmet kibernetike, Prokuroria kërkon sekuestrimin e të dhënave në tre shtete

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar sekuestrimin e të dhënave dhe faqeve online në Hong Kong, Britaninë e Madhe dhe Rusi, në lidhje me sulmet kirbernetike ndaj vendit tonë nga hakerat iranianë. Sipas organit të akuzës, faqet me të cilat hakerat...

Prokuroria vendos në sekuestro 10 mijë m2 tokë të tjetërsuar në Sarandë

Prokuroria e Sarandës ka vendosur sekustro preventive për një sipërfaqe toke prej 10 230 m2. Kjo sipërfaqe toke, ndodhur në Turizëm-Kanal i Çukës Sarandë, në afërsi të vijës bregdetare dyshohet se është regjistruar mbi bazën e dokumentave të falsifikuara. Organi i...

Protesta në PD/ Prokuroria thërret Berishën dhe Bashën

Prokuroria e Tiranës do të thërrasë nesër ish-Kryeministrin Sali Berisha për t’u marrë në pyetje lidhur me protestën e 8 Janarit që u zhvillua në selinë e Partisë Demokratike. Lajmi bëhet i ditur nga burime të Klan News, sipas të...

Aksidenti tragjik në Bullgari/ Prokuroria: U gjetën 44 trupa, një është zhdukur

Udhëtimin e tyre të fundit bën 45 persona nga 52 që ishin në autobusin që u përfshi nga flakët në aksidentin tragjik që u shënuar në Bullgari 2 ditë më parë. Zëdhënësja e kryeprokurokurorisë bullgare, Siika Mileva, ka folur rreth...

Helmimi masiv, Prokuroria e Krujës nis hetimet: Do gjejmë përgjegjësit

Prokuroria e Krujës ka nisur hetimet për akuzën e "ndotjes së ajrit, ujrave dhe tokës me pasojë dëmtimin e shëndetit të njerëzve" lidhur me helmimin masiv të qytetarëve që ndodhi dy ditë më parë. Në njoftim thuhet se do...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img