No menu items!

policia

Hakerat iranianë pretendojnë marrjen e të dhënave nga sistemi “Deep See” i policisë

Hakerat iranianë pretendojnë se së fundmi kanë arritur të marrin të dhënat nga sistemi Depp See i policisë shqiptare. Në një njoftim të fundit në platformën e komunikimit Telegram, ata shprehen: “Është hapur Kutia e Pandorës, qeveritë arrogante vazhdojnë dëshpërimisht...

‘Kishim përplasje prej kohësh’, dëshmon efektivi që vrau kolegun në komisiariat

Efektivi i policisë, Ludian Zaimi ka dëshmuar në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur mbrëmjen e së hënës brenda komisariatit nr. 3 në Tiranë, ku qëlloi për vdekje kolegun e tij, Çaush Saliasi. 25-vjeçari ka deklaruar se veprimi i...

Kurti thirrje Serbisë të distancohet nga sulmet ndaj policisë së Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i ka bërë thirrje Serbisë që të distancohet nga sulmet ndaj policisë, të cilat ai i konsideroi si të dhunshme dhe terroriste. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Kurti u shpreh se burimet kanë identifikuar...

Shisnin produkte kontrabandë dhe nuk lëshonin faturë tatimore, 15 të arrestuar

Pesëmbëdhjetë persona kanë rënë në pranga dhe 6 të tjerë janë shpallur në kërkim, pasi tregtonin produkte të ndryshme të cilat ishin futur kontrabandë në vend dhe nuk jepnin faturë tatimore për shitjet e tyre. Këtë aktivitet, ata e zhvillonin...

Alarmoi policinë, ja çfarë u gjet në valixhen e braktisur në Fier

Një valixhe e braktisur pranë një supermarket në Fier ka ngritur alarmin tek qytetarët. Pas mbërritjes së policisë u konstatua se valixhja ishte bosh dhe policia e ka larguar nga vendi. NJOFTIMI I POLICISENë orën 10:30, jemi njoftuar se në lagjen...

Barbari te ‘5 maji’ – Momenti kur policët tërheqin zvarrë 78-vjeçaren

Bashkia e Tiranës nxori sot në qiell të hapur dhjetëra familje te lagjja '5 maji' në kryeqytet.  Banesat e tyre u shembën për t'i hapur rrugë projektit të kullave. Fati i banorëve, mes tyre edhe të moshuar e fëmijë është i trishtë...

Nano në Elbasan: Të zbardhen ngjarjet kriminale të ndodhura më parë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Drejtues Madhor Gledis Nano mori pjesë në analizën vjetore të punës së strukturave të Drejtorisë Vendore të Policisë Elbasan. Gjatë fjalës së tij, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Gledis Nano ka...

Kryepolici i Tiranës: Ndërhymë se na telefonoi Lulzim Basha

Lenc Panganika, kreu i Policisë së Tiranës ka thënë se ata kanë ndërhyrë në godinën e PD sepse ka pasur telefonata dhe kërkesa nga drejtuesi Lulzim Basha, se personave të cilët ndodheshin në godinën e partisë u rrezikohej jeta. Në...

Polica largon me dhunë protestuesit nga ambientet e selisë së PD-së

Forcat e Nndërhyrjes së shpejtë ka mbëritur tek selia e Paritsë Demokratike, duke larguar protestuesit me dhunë nga kjo seli. Në video shihet Policia duke hedhur gaz lotsjellës dhe ujë ndaj protestuesve. https://youtu.be/aBADl0fN8qE

Policia shpërndan turmën e protestuesve në PD, RENEA ‘blindon’ selinë

Pas thirrje së deputetëve të PD, ka ndërhyrë policia për të shpërndarë protestuesit. Siç shihet nga pamjet, forcat e policisë kanë hedhur sasi të madhe gazi lotsjellës, duke bërë që protestuesit të largohen nga selia e PD. Ishte vetë PD që...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img