Tuesday, February 27, 2024

Atentati në Kurbin, merren në pyetje punonjës të firmës së inerteve

Disa punonjës të firmës së inerteve në fshatin Gurëz të Kurbinit janë marrë në pyetje nga policia, në lidhje me ngjarjen e rëndë të së shtunës, ku pas një atentati, humbi jetën ekonomisti Selman Mihana dhe u plagos pronari i subjektit, Ardian Gjeloshi.

Punonjësit ishin prezent gjatë atentatit, ndërsa mësohet se atentatorët ishin 4 persona të cilët kanë ndaluar veturën te porta e firmës.

Tre prej tyre i janë afruar objektivit pranë zyrave të kompanisë. Ende janë të paqarta shkaqet e kësaj ngjarjeje, ku dhe prokuroria po heton në disa pista në konfliktet e pornarit te firmes se inerteve Gjeloshi, i cili po merr mjekim në Spitalin e Traumës në kryeqytet.

Sapo Ardian Gjeloshi ka mbërritur tek dera e zyrës bashkë me ekonomistin Selman Mihana, autorët kanë hapur zjarr ndaj tyre. Në vendin e ngjarje policia mblodhi mbi 15 gëzhoja.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

LAJME TE TJERA

Më SHUMë