No menu items!

planet

Një asteroid po vjen drejt Tokës, ja kur do të kalojë nëpër planet

Një asteroid me madhësinë e Kullës Eiffel po vjen drejt Tokës dhe sipas shkencëtarëve do të kalojë nëpër planetin tonë në fillim të dhjetorit. Emri i tij është “Nereas” dhe gjatësia e tij arrin 330 metra. Sipas shërbimit të gjurmimit...

Zbulohet planeti i parë jashtë galaktikës tonë

Gati 5,000 “ekzoplanetë”, botë që rrotullohen rreth yjeve përtej Diellit tonë janë gjetur deri më tani, por të gjitha këto kanë qënë të vendosur brenda galaktikës Rruga e Qumështit. Sipas BBC, planeti i mundshëm, i madh sa Saturni, u zbulua nga teleskopi...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img