No menu items!

permbytje

Reduktohet sipërfaqja e përmbytur në Shkodër

Situata me përmbytjet është drejt përmirësimit në qarkun e Shkodrës. Sipas një njoftimi të kësaj bashkie, aktualisht sipërfaqja e përmbytur është 1130 hektarë nga 1365 që ishte një ditë më parë. Në fshatrat Obot, Muriqan dhe Oblikë sipërfaqja e tokës...

Berisha për përmbytjet: KESH kreu krim, nuk njoftoi që po hapte turbinat

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka akuzuar Koorporatën Elektroenergjetike Shqiptare (KESH) për përmbytjet në veri të vendit. Nga fshati Kuç i Shkodrës, ku vizitoi banorët e zonës, Berisha u shpreh se janë hapur portat e hidrocentraleve dhe nuk kanë...

Situata e rëndë nga përmbytjet, Berisha niset drejt Shkodrës

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha është nisur drejt qytetit të Shkodrës mëngjesin e së hënës për shkak të gjendjes emergjente të situatës meterologjike. Prej disa ditësh, moti i keq ka përfshirë Shqipërinë dhe Shkodra është një ndër qarqet më...

Sa herë bie shi, Durrësi noton në ujë

Qyteti i Durrësit është zgjuar nën pushtetin e ujit. Pak orë shi dhe të gjitha rruget thuajse janë përmbytur, duke shkaktuar kështu problem në disa nga lagjet e qytetit. Situata paraqitet më e rënduar në lagjen nr.18, te kryqëzimi pranë stadiumit...

A mjafton mirënjohja për sakrificën e përhershme e këtyre njerëzve?

Nga: Mentor Kikia Pa asnjë mëdyshje: Nderim dhe respekt për çdo pjestar të forcave të policisë që janë përfshirë në operacionet e shpëtimit nga përmbytjet. Nderim dhe respekt për çdo punëtor të OSHE-së që punon në borë e në shi për të...

Përmbytet Bosnjë-Hercegovina/ Lumenjtë vërshojnë në rrethinat e kryeqytetit

Shumë zona të kryeqytetit dhe rajone të Bosnjë-Hercegovinës janë vërshuar nga ujërat si pasojë e reshjeve të dendura që vijojnë prej së enjtes. Bosnja po përjeton edhe rritje të rasteve me kovid ndërsa shirat do të prekin pacientët në...

Përmbytje masive në Indi, 20 viktima dhe dhjetra të humbur

Më shumë se 20 persona kanë humbur jetën si pasojë e përmbytjeve në Indinë jugore pasi shirat e dendur shkaktuan daljen e lumenjve nga shtrati, duke prekur edhe zonat përreth. Disa shtëpi u përmbytën për shkak të nivelit të lartë...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img