No menu items!

opozita

‘Të pafytyrë’, Rama-opozitës: U paguat me para ruse për të rrëzuar qeverinë

Kryeministri Edi Rama ka akuzuar sërish Partinë Demokratike për lidhje me financimet ruse. Gjatë fjalës së tij në seancën plenare në Kuvend, Rama iu drejtua deputetëve demokratë, duke thënë se janë të pafytyrë e pa ardhe, të cilët me para...

Meta: Basha ka përgjegjësi për kapjen totale të shtetit

Presidenti i Republikës, Ilir Meta deklaroi se djegia e mandateve dhe zerimi i opozitës në pushtetin lokal janë një nga aktet më të rënda dhe skandaloze të opozitës shqiptare. I ftuar në emisionin “CONTEX” në A TV, Meta tha...

“Balonë Tabake”, Rama sqaron opozitën për fjalorin e përdorur në Kuvend

Kryeministri Edi Rama, ka marrë fjalën në Kuvend ku ka sqaruar termin “Balonë Tabake” të përdorur ditën e djeshme në Kuvend ndërkohë që fliste për buxhetin e vitit 2022. Fjala e Ramës irritoi opozitën pasi ata e konsideruan fyerje ndaj...

Maqedoni e Veriut, opozita pa numra për mocionin e mosbesimit

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut ka nisur seancën për mocionin e mosbesimit të qeverisë, por seanca është ndërprerë disa herë me kërkesë të opozitës, meqë i mungon një deputet, i cili, në një njoftim që ka bërë në Facebook,...

Maqedoni e Veriut/ VMRO-ja dorëzon mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë

Partia opozitare maqedonase, VMRO-DPMNE, të hënën, më 8 nëntor dorëzoi në kuvend nismën për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Maqedonisë së Veriut, duke theksuar se kjo nismë ka mbështetjen e 61 deputetëve, “Qeveria e udhëhequr nga Lidhja Social Demokrate...

Drama në PD: Jo partia më e madhe se kryetari, por opozita më e madhe se partia

Nga: Lorenc Vangjeli Duket sikur ka një cikël që përsëritet në të njëjtën mënyrë. Duket sikur skena politike në Shqipëri, përgjithësisht me të njëjtën lojtarë të improvizuar në vite, nuk ka fantazi të shpikë diçka të re, përveçse të ripërsërisë...

Veting deputetëve duke rrudhur e shkelur të drejtat qytetare kushtetuese?

Nga: Artan Fuga Cfarë po ndodh me opozitën? Opozita në Kuvendin e Shqipërisë ka konceptuar një projektligj të gjatë me stërhollime juridike lidhur me atë që edhe deputetët t'i nënshtrohen vetingut, pra të spastrohen të korruptuarit. Bukur fort! Ne qytetarët, më shumë...

E Djathta Ekstreme, Kosova dhe opozita Berisha e opozitës Basha

Nga: Ben Andoni Kur pak ditë më parë, ish-kryetari i PD-së dhe tashmë mëtuesi për ta rimarrë atë shpalosi kahun e ri ideologjik të partisë kryesore opozitare shumëkush u habit. Nëse mund ta quajmë të realizuar tashmë fushatën e nisur...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img