No menu items!

nasa

NASA lançon sot raketën gjigande që do kthejë njeriun në Hënë

Agjencia Amerikane e Hapësirës do të dërgojë në Hënë një raketë gjigande të quajtur SLS. Kjo raketë, është më e fuqishmja e i zhvilluar ndonjëherë nga NASA dhe do të jetë themeli i projektit të saj Artemis, që synon të...

Dora e njeriut në Mars? NASA publikon imazhet e fundit nga Planeti i Kuq

Imazhet e fundit të sjella nga roboti Preserverance i NASA-s në sipërfaqen e Marsit janë më shumë se intriguese. Në njërën prej këtyre pamjeve nga një shkëmb marsian duket sikur dikush ka vënë dorë. Pamja tregon një ngjashmëri të çuditshme...

Roveri i NASA-s zbulon shenja jete në planetin Mars

Roveri Perseverance i NASA-s është  një mjet për ngasje në terren të ashpër, i drejtuar me telekomandë mbi terrene jashtëtokësore dhe ndodhet në Mars për më shumë se 250 ditë. Ditën e djeshme, NASA njoftoi nëpërmjet Twitter që ky...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img