No menu items!

ministra

Ministrat e Shqipërisë udhëtojnë me autobus drejt Kosovës

Këtë të hënë do të zhvillohet në Prishtinë mbledhja e radhës e qeverive Shqipëri-Kosovë. Ditën e djeshme, kryeministri Edi Rama mbërriti në Kosovë me disa prej ministrave, ndërsa pjesa tjetër e kabinetit do të mbërrijë sot. Ministrja e Shtetit për Rininë...

Ministrat e Jashtëm të Rusisë dhe Ukrainës do të takohen në Turqi

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov dhe homologu i tij ukrainas, Dmytro Kuleba, do të takohen në Turqi, ka konfirmuar Ministria e Jashtme e Rusisë. Ky do të jetë takimi i parë mes tyre, prej kur Rusia ka nisur pushtimin...

Ministrave të Kosovës u refuzohet vizita në Serbi

Autoritetet në Serbi kanë refuzuar kërkesën për vizitë dyditore në Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc – që njihen ndryshe edhe si Lugina e Preshevës - katër ministrave të Qeverisë së Kosovës. Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu tha...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img