No menu items!

mandat

Rama dhe Basha bashkuan votat për Vettingun, reagon ambasadorja Yuri Kim

Pak minuta pasi Lulzim Basha dhe Edi Rama bashkuan votat për miratimin e ndryshimeve Kushtetuese që i zgjasin mandatin komisioneve të Vettingut, ka ardhur reagimi i ambasadores së SHBA në Tiranë, Yuri Kim.  Në një mesazh në Facebook, ambasada e...

Kuvendi voton zgjatjen e mandatit të Vettingut

Opozita bashkoi votat me mazhorancën dhe së bashku miratuan ndryshimet kushtetuese për zgjatjen e mandatit të institucioneve të Vettingut deri më 31 Dhjetor të vitit 2024. 118 votat janë arritur falë votave pro të Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike, ndërkohë...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img