No menu items!

lugina e presheves

Kamberi: Shqiptarët e Luginës së Preshevës vazhdojnë të diskriminohen në Serbi

Në një intervistë për Zërin e Amerikës deputeti shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi, tha se shqiptarët e Luginës së Preshevës vazhdojnë të diskriminohen në Serbi. Deputeti Kamberi foli edhe për nismën “Ballkani i Hapur” për të clën...

Deputeti shqiptar në Parlamentin e Serbisë: Vuçiç kërkon shpopullimin e Luginës së Preshevës

Deputeti shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi deklaroi se Presidenti serb kërkon shpopullimin e Luginës së Preshevës dhe dëbimin e shqiptarëve. Nga Shkodra, ku ishte me një delegacion nga Bujanoci për të vizituar një fabrikë duhani, Kamberi u shpreh...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img