No menu items!

ligji

Biden nënshkruan ligjin për kontrollin e armëve

Presidenti amerikan Joe Biden nënshkroi të shtunën në ligj legjislacionin e parë të madh federal për sigurinë e armëve, të miratuar në dekada. Ky ligj erdhi pas vrasjeve në Texas të nxënësve të një shkolle dhe të shtënave në një...

Meta dekreton ligjin për parandalimin e pastrimit të parave dhe financimit të terrorizmit

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka dekretuar me shpallje: Ligjin nr. 120/2021 “Për disa ndryshime dhe shtesa në ligjin nr. 9917, datë 19.5.2008, “Për parandalimin e pastrimit të parave dhe financimit të terrorizmit”, të ndryshuar”. “Ndryshimet në këtë ligj synojnë...

Presidenti Meta kthen në Kuvend ligjin “Për Bashkëqeverisjen”: Cënon Kushtetutën

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka kthyer në Kuvend ligjin “Për Bashkëqeverisjen”. Sipas Metës, nga shqyrtimi i parashikimeve të këtij ligji, në raport dhe me atë që deklarohet se synohet të arrihet, vërehet se ka një mospërputhje të parashikimeve...

Basha: Ja pse mbahen zgjedhjet në FRPD, javën tjetër nene kundër oligarkisë

Kryedemokrati Lulzim Basha ka shkuar sot në selinë e PD-së për të zhvilluar takimin me grupin e punës në zgjedhjet në Forumin Rinor të Partisë Demokratike. Basha është rrethuar nga gazetarët, duke u shprehur zgjedhjet janë normë e statutit...

Berisha bën deklaratën e fortë: Me ligjin e adaptimit, Rama i hap rrugë trafikimit të fëmijëve

Sali Berisha: "Ne i besojmë familjes si themelimin e të gjitha themeleve të shoqërisë. Edvin Kristaq Rama futi në shkollë platformën e numëremërimit të prindërve sikur të ishte matrikullim vetem e vetëm për të shuar shenjtërinë e familjes tonë....

Meta: Sundimi i ligjit në Shqipëri po përkeqësohet

Presidenti i Republikës, Ilir Meta deklaroi me anë të një postimi në rrjetet sociale, se zbatimi i ligjit në vendin tonë po përkeqësohet në mënyrë të ndjeshme. Duke iu referuar raportit "Indeksi i Sundimit të Ligjit 2021", përgatitur nga...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img