No menu items!

liga e kombeve

Gjermania shkatërron Italinë në Ligën e Kombeve

Gjermania ka marrë të parën fitore në një ndeshje zyrtare me Italinë dhe e ka bërë diçka të tillë me rezultatin e thellë 5-2. Festivalin e golave e hapi Kimish dhe në fundin e pjesës së parë një penallti...

Liga e Kombeve, Hysaj: Shqipëria ka mundësi të artë për vendin e parë pas përjashtimit të Rusisë

Mbrojtësi i kombëtares, Elseid Hysaj thotë se Shqipëria ka një mundësi të artë për të arritur vendin e parë në grup në Ligën e Kombeve, pas përjashtimit të Rusisë. Në konferencën për mediat së bashku me mesfushorin Klaus Gjasula, Hysaj...

Kosova fiton ndeshjen e parë në Ligën e Kombeve

Kosova e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme Ligën e Kombeve, teksa arriti që të mposhtë kombëtaren e Qipros. Ndeshja e zhvilluar në qytetin e Larnaca, përfundoi me rezultatin 0-2 për dardanët. Golin e parë e shënoi mesfushori...

Cikalleshi: Fitorja ndaj Islandës, hap i rëndësishëm për vendin e parë

Kombëtarja shqiptare ka nisur që prej 26 majit grumbullimin dhe përgatitjet për dy sfidat zyrtare ndaj Islandës dhe Izraelit, të vlefshme për Ligën e Kombeve si dhe miqësoren e 13 qershorit ndaj Estonisë. Ndeshja e parë është ajo me Islandën...

Kosova njihet me kundërshtarin e ri në Ligën e Kombeve

Kombëtarja e Qipros ka arritur të mposhtë Estoninë me rezultat 2-0 dhe me këtë fitore ka plotësuar edhe një vend të zbrazët që ishte në grupin e Kosovës në Nations League. Qipro e cila në ndeshjen e parë me Estoninë...

UEFA planifikon pjesëmarrjen e Argjentinës dhe Brazilit në Ligën e Kombeve

Skuadrat e Amerikës së Jugut mund t’i bashkohen turneve të UEFA-s me skuadra si Argjentina e Brazili të cilat do të konkurrojnë përballë atyre të kontinentit tonë. Nuk është fantazi, por një plan i bujshëm që mund të vihet...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img