No menu items!

lewis hamilton

Garë e çmendur në Arabi/ Hamilton fiton dhe barazon Verstappen, titulli vendoset në Abu Dabi

Lewis Hamilton me Mercedes fitoi sot në mbrëmje garën e Çmimit të Madh të Arabisë Saudite, zhvilluar në pistën qytetase të Jeda, gara e parafundit e këtij sezonit në Formula 1. Një garë e çmendur, e ndalur dy...

Hamilton fiton në Katar dhe i afrohet Verstappen, Alonso ngjitet në podium pas 7 vitesh

Ka përfunduar Çmimi i Madh i Katarit në Formula 1. Në një pistë ku nuk priteshin parakalime, kanë ndodhur shumë të tilla. Edhe pse nuk pati një duel për kreun e garës, duelet për vendin e fundit të podiumit dhe...

Hamilton fiton në Brazil, parakalim spektakolar ndaj Verstappen (Video)

Ka përfunduar gara e Çmimit të Madh të Brazilit në Formula 1. Një tjetër fundjavë spektakolare e këtij sezoni e luftuar si në pies ashtu edhe jashtë saj, ku 2 rivalët për titull nuk zhgënjejnë sërisht. Lewis Hamilton ju kthye fundjava...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img