No menu items!

largim

Mbi 5.5 milionë refugjatë janë larguar nga Ukraina

Mbi 5.5 milionë njerëz janë larguar nga Ukraina që nga fillimi i pushtimit rus më 24 shkurt. Të dhënat janë bërë publike nga agjencia e refugjatëve në OKB, UNHCR. Statistikat janë përpiluar nga një shumëllojshmëri burimesh, kryesisht të dhëna nga...

Shtanget Bajern, vjen kërkesa e papritur e Levandovskit

Robert Levandovski ka kërkuar të largohet nga Bayern Munich në fundin e këtij sezoni. Ky është lajmi i bujshëm që vjen nga Spanja. Sipas AS, polaku i ka kërkuar menaxherit të tij Pini Zahavi që ta transferojë te Real Madrid. Një befasi...

Fifi vendos të largohet përfundimisht nga shtëpia e “BBV”

Pas ngjarjes së ndodhur gjatë spektaklit të së martës për Fifin është marrë një vendim. Një gjendje e rënduar emocionale u bë shkak që ajo të mendonte dy herë qëndrimin brenda shtëpisë. Pikërisht drekën e sotme ajo ka vendosur që të...

Shqiptarët duan të ikin, aplikimet për azil në gusht tejkalojnë nivelet e para pandemisë

Aplikimet për azil nga shtetasit shqiptarë në një nga vendet e Bashkimit Europian shënuan një rritje të shpejtë në muajt e verës, duke tejkaluar dhe nivelet e para pandemisë. Sipas të dhënave nga EASO, zyra europiane e azilantëve, aplikimet për...

Ançeloti i tregon derën Hazardit: Nëse ka dëshirë mund të largohet

Në Madrid nuk kanë kohë për t’u qarë për barazimin përballë Osasunës, sepse në prag është ndeshja kundër Elçes. Trajneri i Realit të Madridit, Karlo Ançeloti, ka dalë në konferencën e zakonshme për shtyp ku ka folur për këtë...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img