No menu items!

LA LIGA

Polemika në Spanjë, një gol i anuluar tërbon Sociedadin (Video)

Espanjol ka mundur sot Real Sociedad, duke ndalur këtë të fundit që të kthehej përkohësisht në kreun e renditjes të së kampionatit spanjoll. Një humbje 1-0 e shoqëruar me polemika të shumta për shkak të një vendimi të gjyqtarit...

Barcelonës nuk i bën ‘derman’ as trajneri i ri, katalanasit ndalen në barazim nga Alavesh

Pritej një reagim, të paktën për karakter nga skuadra edhe pse trajneri i përkohshëm ndoshta nuk ka bërë më shumë se dy stërvitje, por një ekip si Deportivo Alavesh, Barcelona duhet ta mposhtte dhe nuk e bëri as sot. Debutimi...

Vinicius heroi i Realit, madrilenët rikthehen në krye të kampionatit

Real Madrid është kthyer te fitorja në La Liga pas barazimit pa gola të marrë në shtëpi kundër Osasuna-s në mesjavë. Skuadra e Carlo Ancelotti-t ka mundur 2-1 Elche-n në transfertë falë dy golave të Vinicius Junior. Braziliani ka zhbllokuar ndeshjen...

Vazhdon kriza e rezultateve për Barcelonën, Rajo Valekano i jep shuplakën e radhës katalanasve

Përfundon ndeshja e javës së 11 në La Liga. Barcelona vazhdon rënien e lirë. Pas humbjes me Realin e Madridit në “El Clasico”, katalanasit janë mundur nga Rajo Valekano me rezultatin minimal 1-0. Një gabim i pafalshëm i Buskets solli...

U blindua nga Barcelona, por si i refuzoi Ansu Fati ekipet më të mëdha evropiane

Pak ditë më parë, talenti i Barcelonës Ansu Fati nënshkroi një kontratë të re që e mban lidhur me klubin katalanas deri në vitin 2027. Klauzola e lirimit të Fatit është 1 miliard euro, një rekord më vete ky sa...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img