No menu items!

kuvendi kombetar

Kuvendi Kombëtar/ 2171 delegatë të PD publikuan emrat për 11 Dhjetorin

2171 delegatë të Partisë Demokratike që kanë firmosur për Kuvendin Kombetar të Partisë Demokratike kanë publikuar deri sot emrat. Teksa dhjetra degë të tjera kanë njoftuar se do të publikojnë emrat e delegatëve në ditët në vijim, mjafton transparenca e bërë...

Berisha: Kuvendi Kombëtar do të mblidhet në 11 Dhjetor, Peng Basha dhe Rama nuk mund ta pengojnë

Ish-kryeministri Sali Berisha, në një konferencë për mediat është shprehur se Kuvendi Kombëtar i Pd-së do të mblidhet në 11 dhjetor, ashtu siç e kanë zgjedhur mbi 4200 delegatë. Kjo deklaratë e tij erdhi pasi kryedemokrati Lulzim Basha njoftoi mbledhjen...

Berisha ironizon Bashën: Peng-kryetari do i shohë fletët si anëtar i thjeshtë

Ish-kryeministri Sali Berisha është i bindur se do të arrijë mbledhjen e Kuvendit Kombëtar për të shkarkuar kryedemokratin Lulzim Basha, dhe për t’u rikthyer vetë si kryetar i Partisë Demokratike. Berisha tha nga foltorja e Sarandës, se 4,200 mandatet e...

Berisha: Kuvendi Kombëtar i PD mblidhet te Pallati i Kongreseve, ja rendi i ditës

Ish-kryeministri dhe Lideri historik i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka njoftuar pasditen e sotme se Kuvendi Kombëtar i kësaj force politike do të mblidhet në 11 dhjetor në orën 10:00, tek Pallati i Kongreseve. Në njoftimin e tij, Berisha ka...

Paloka: Shumica e delegatëve kërkojnë zgjidhjen nëpërmjet Kuvendit

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, dhe deputeti Edi Paloka ka pritur në zyrën e tij në selinë blu gazetarët, ku i ka treguar formularët e dorëzuar nga delegatët, që kërkojnë mbajtjen e Kuvendit Kombëtar të PD më...

Bardhi: Berisha të dorëzojë firmat në zyrën e protokollit

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi, në një deklaratë për media nga selia e PD-së ditën e sotme, thotë se deri tani në seli nuk është bërë asnjë kërkesë zyrtare për mbajtjen e Kuvendit Kombëtar. Në përgjigje të...

Tritan Shehu: Kuvendi Kombëtar një domosdoshmëri për PD-në

Ish-ministri i Shëndetësisë, dhe deputeti Tritan Shehu është shprehur se Kuvendi Kombëtar është një domosdoshmëri për Partinë Demokratike, ndryshe sipas tij situata shkon drejt përkeqësimit. Shehu shprehet se 11 dhjetorin e pret me optimizëm dhe se tashmë ka ardhur koha...

Berisha jep datën: Ja kur do të mbahet Kuvendi kombëtar i PD-së

Ish-kryeministri Sali Berisha, në takimin e tij zhvilluar në Lezhë, ka bërë thirrje se Kuvendi Kombëtar i Partisë Demokratike do të mbahet më 11 dhjetor. Në këtë Kuvend Berisha do të synojë që të rikthejë referendumin, me anë të të...

Përçahet PD-ja? Basha drejt krijimit të partisë së re

Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Indrit Hoxha deklaroi se Kuvendi Kombëtar do të mblidhet, pasi janë mbledhur rreth 65% e firmave të delegatëve. I ftuar në emisionin ''Ditari'' në ''A2 CNN'', Hoxha u shpreh se ka...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img