No menu items!

kufi

Medvedev: Rusia do të fitojë, jemi gati të shkojmë deri në kufijtë e Polonisë

Ish-presidenti dhe nënkryetari i Këshillit të Sigurimit të Rusisë, Dmitry Medvedev deklaroi në përvjetorin e parë të ofensivës kundër Ukrainës, se Rusia do të fitojë dhe se është gati të shkojë deri në kufijtë e Polonisë. Medvedev u shpreh s...

Do të rishikojmë vijën kufitare me Malin e Zi, thotë Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti deklaroi se do të formohet një komision i përbashkët me Malin e Zi, për rishikimin e vijës kufitare midis dy vendeve. Gjatë fjalës së tij këtë të mërkurë në Kuvend, Kurti bëri me dije se...

Kriza me migrantë, Bullgaria dërgon ushtarë në kufi me Turqinë

Bullgaria ka dërguar rreth 350 ushtarë në kufi me Turqinë të hënën (1 nëntor) për të ndihmuar forcat policore që të përballen me fluksin në rritje të migrantëve, njoftoi ministri i Mbrojtjes i Bullgarisë, Georgi Panajotov. "Ushtarët arritën sot në...

44.500 euro të fshehura në gomën rezervë, kapet 41-vjeçari në Kakavijë

Një 41-vjeçar është ndaluar nga policia në pikën kufitare të Kakavijës. Në dalje të pikës kufitare, shërbimet e policisë kanë kaluar për kontroll në të detajuar në vijën e dytë, automjetin tip "Honday" me drejtues shtetasin A....

Covid-19/ Italia mbyll kufijtë me Shqipërinë

Italia ka mbyllur kufijtë me vendin tonë si pasojë e rritjes së rasteve me Covid-19. Shqipëria renditet në listën E të vendeve me rrezikshmëri, sipas MSH. Vendimi hyn në fuqi nesër dhe do të ketë një kohëzgjatje deri më...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img