No menu items!

kqz

Kush e drejton sot Partinë Demokratike? Përgjigjet kreu i KQZ-së

Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi në konferencën për gazetarët ka folur në lidhje me situatën në Partinë Demokratike. Ai u pyet se kush e drejton këtë parti sot, ku theksoi se i vetmi institucion që mund ta...

KQZ certifikon rezultatin e zgjedhjeve të 6 marsit pa asnjë kontestim

Kryekomisioneri Ilirjan Celibashi, thotë se për herë të parë pas 30 vitesh në Shqipëri një rezultat zgjedhor është certifikuar nga KQZ pa asnjë kontestim. “Pas ndryshimit të sistemit në vend, pas 30 vitesh dhe zgjedhjesh në Shqipëri, për herë të...

Pjesëmarrje e ulët në zgjedhje/ KQZ zbardh shifrat më të fundit

Zgjedhjet e pjesshme vendore në 6 bashkitë e vendit kanë ngjallur shumë pak interes te qytetarët. Për shkak të largimit të kryetarëve, Durrësi, Shkodra, Dibra, Vora, Rrogozhina dhe Lushnja shkuan në zgjedhje të parakohshme. Sipas të dhënave të KQZ,...

Zgjedhjet bashkiake/ Caktohet renditja e subjekteve politike në fletën e votimit

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka hedhur shortin për të caktuar renditjen e subjekteve politike në fletën e votimit për zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 Marsit në 6 bashki të vendit. Sipas shortit të hedhur, në Shkodër, e para në...

Zgjedhjet e 6 Marsit, KQZ miraton regjistrimin e 11 partive

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar kërkesën për regjistrimin e 11 partive për zgjedhjet e pjesshme lokale më 6 Mars. Gjatë mbledhjes së sotme, kryekomisioneri Ilirjan Celibashi dha një afat prej 24 orësh për regjistrimin e koalicioneve. “Sikur është e...

KQZ: Në 95% të kutive u prekën votat

Verifikimi pas zgjedhor nxori zbuluar komisionerët partiak të cilët rrezikojnë burgun pasi kanë futur duart në 95 përqind të kutive duke tjetërsuar votat e kandidatëve. Nga verifikimi i 10 përqind të kutive të votimit, rezulton se në 40 qendra...

Celibashi: Kemi nevojë për një reformë të re zgjedhore

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi është shprehur se do të ketë kallëzime penale dhe sanksione ndaj çdo personi që ka kryer shkelje gjatë numërimit të votave në 25 prill. Këtë deklaratë, Celibashi e bëri nga Korça ku...

KQZ publikon masat për zgjedhjet e nesërme në Kosovë

Komisionerët dhe vëzhguesit e zgjedhjeve lokale të 17 tetorit në Kosovë do të duhet të jenë të vaksinuar apo të kenë dëshminë se janë negativë në koronavirus apo se e kanë kaluar sëmundjen. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u ka...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img