No menu items!

koronavirusi

Asnjë humbje jete dhe 47 persona pozitiv me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë kryer 501 testime, ku 47 persona kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Sipas njoftimit të Ministrisë së Shëndetësisë bëhet me dije se asnjë person nuk ka humbur jetën dhe 41 persona janë...

Asnjë humbje jete nga Covid-19

Asnjë humbje jete nuk është shënuar në 24 orët e fundit në vendin tonë nga Covid-19. Ministria e Shëndetësisë ka kryer 550 testime nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 18 qytetarë. 8 raste janë në Tiranë, 2 qytetarë në Lushnje, 2...

Bien ndjeshëm shtrimet në spitalin Covid

Shtrimet në spitalet Covid kanë shënuar sërish rënie. Mjekët infeksionist thonë se rastet e rënda që kanë nevojë për trajtim mjekësor janë pakësuar. Mosha e tretë dhe të pavaksinuarit mbizotërojnë. Sa i takon fataliteteve, mjekët listojnë disa arsye pse ato...

116 viktima nga Covid-19 vetëm në muajin Janar

116 persona kanë humbur jetën në 31 ditët e Janarit si pasojë e infektimit me koronavirus. Ekspertët vlerësojnë se fatalitetet kanë ardhur për një sërë arsyesh, ku kryesore është mungesa e vaksinimit. “Ajo që ne shohim në mënyrë konsistente janë...

Koronavirusi/ 1697 raste të reja dhe 4 viktima në 24 orë

Pandemia ka shënuar sërish shifra të larta të të infektuarve të rinj në vendin tonë. Nga 5280 testime të kryera kanë rezultuar pozitive 1697 raste ç’ka do të thotë se 1 në 3 të testuar ka dalë i infektuar...

Mbi 2 mijë të infektuar me Covid në 24 orët e fundit

Shqipëria vijon të regjistrojë shifra rekord infektimesh me Covid. Sipas ministrisë së Shëndetësisë të enjten nga 7378 testime të kryera kanë rezultuar pozitivë me Covid 2029 qytetarë. Shumica vijojnë të jenë në tiranë me 999 raste ,e ndjekur nga...

Kërcënimi “Omicron” edhe në 2022/ Bota pret Vitin e Ri nën hijen e pandemisë

Për të dytin vit radhazi, planeti po përgatitet të presë vitin e ri nën hijen e pandemisë, me valën e variantit më të ri, i cili aktualisht përbën shumicën e rasteve në shumë vende të botës. Në Evropë, koncertet tradicionale...

Rritet numri i viktimave nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë regjistruar 168 raste të reja me Covid-19. Sipas njoftimit të Ministrisë së Shëndetësisë mësohet se fatkeqësisht 7 persona kanë humbur jetën ndërsa 131 të tjerë kanë arritur të shërohen. Aktualisht në spitalet...

Franca rekomandon dozën përforcuese vetëm 3 muaj pas dozave të para

Franca ka rekomanduar të premten, më 24 dhjetor, që të rriturit të marrin vaksinën përforcuese kundër COVID-19, vetëm tre muaj pas dy dozave të para, duke ndryshuar udhëzimin që doza përforcuese të merrej pas pesë muajsh. Ky rekomandim ka ardhur...

Bilanci: 325 të infektuar dhe 3 viktima nga Covid në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 3109 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 325 qytetarë, në këto bashki: 130 në Tiranë, 30 në Durrës, 24 në Fier, 12 në Elbasan,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img