No menu items!

kore e veriut

Rusia zotohet të zgjerojë marrëdhëniet me Korenë e Veriut

Rusia është zotuar të zgjerojë marrëdhëniet gjithëpërfshirëse dhe konstruktive dypalëshe me Korenë e Veriut. Kështu u shpreh presidenti rus, Vladimir Putin në një letër dërguar homologut të tij Kim Jong un në ditën e çlirimit të Phenianit, ku theksoi se...

SHBA: Koreja e Veriut po përgatitet të kryejë një test bërthamor

I dërguari i Shteteve të Bashkuara për Korenë e Veriut tha të premten se Uashingtoni, në koordinim të ngushtë me Korenë e Jugut, Japoninë dhe aleatët po “përgatitet për të gjitha mundësitë”, teksa po monitorojnë Korenë e Veriut për...

Kim Jong Un, 10 vite në krye të Koresë së Veriut

Lideri suprem koreano-verior, Kim Jong Un shënon sot 10-vjetorin në krye të Partisë Punëtore të Koresë së Veriut. Për nder të tij, Koreja Veriore promovoi të gjitha arritjet politike të Kim dhe zbuloi portrete e ekspozita të reja. Kim Jong...

Kim Jong Un ka humbur peshë, por mbetet i shëndetshëm

Udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un ka humbur së fundmi rreth 20 kilogramë, por mbetet i shëndetshëm dhe po përpiqet të rrisë besnikërinë e publikut ndaj tij përballë përkeqësimit të problemeve ekonomike. Kështu është shprehur Shërbimi Informativ...

Koreja e Veriut: Kemi testuar raketë vështirë të gjurmueshme

Koreja Veriore ka konfirmuar se ka testuar me sukses të martën një raketë të re balistike, të lëshuar nga një nëndetëse. Agjencia shtetërore e lajmeve, KCNA, ka thënë se raketa ka pasur “teknologji të avancuar”, çka e bën atë vështirë...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img