No menu items!

jete

Roveri i NASA-s zbulon shenja jete në planetin Mars

Roveri Perseverance i NASA-s është  një mjet për ngasje në terren të ashpër, i drejtuar me telekomandë mbi terrene jashtëtokësore dhe ndodhet në Mars për më shumë se 250 ditë. Ditën e djeshme, NASA njoftoi nëpërmjet Twitter që ky...

Zbulohet planeti i parë jashtë galaktikës tonë

Gati 5,000 “ekzoplanetë”, botë që rrotullohen rreth yjeve përtej Diellit tonë janë gjetur deri më tani, por të gjitha këto kanë qënë të vendosur brenda galaktikës Rruga e Qumështit. Sipas BBC, planeti i mundshëm, i madh sa Saturni, u zbulua nga teleskopi...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img