No menu items!

investim

Olta Xhaçka investitore strategjike, grabit 8000 m2 bregdet në Himarë

Investitori Strategjik duhet të ketë 50 milionë Euro kapitale, ndërsa firma “Gaçi-Xhaçka” ka 50 milionë lekë/ Kryebashkiaku Jorgo Goro dhe Këshilli Bashkiak i Himarës, më 4 nëntor 2021 kanë miratuar resortin “Dreamades Luxury Suites” në Gjilekë, por vendimi është...

Tërhiqet Fibank, Alpha mbetet mes hungarezëve dhe shqiptarëve

Banka bullgare First Investment Bank (Fibank) është tërhequr nga gara për blerjen e Alpha Bank Albania. Burime nga banka bëjnë të ditur se bullgarët nuk janë më të interesuar dhe tani në garë për bankën e fundit greke në Shqipëri...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img