No menu items!

inceneratore

SPAK-u është bërë mburojë e vjedhjeve të Ramës, thotë Berisha

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se Struktura e Posaçme (SPAK) është kthyer në mburojë për vjedhjet e qeverisë së drejtuar nga Edi Rama. Gjatë një deklarate për mediat nga selia blu, Berisha u shpreh se SPAK-u e ka...

Berisha: Pronarët e inceneratorëve në kërkim, Rama i disburson me miliona euro

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha thotë se edhe pas akuzave të shumta për inceneratorët ku pronarët e tyre janë shpallur në kërkim, qeveria i ka disbursuar me miliona euro. Gjatë një deklarate për mediat nga selia blu, Berisha u...

Operacioni i SPAK/ Emrat e personave për të cilët u lëshuan urdhër-arrestet

Këtë të martë SPAK firmosi 20 urdhër-arreste për çështjen e inceneratorëve. Është zbardhur vendimi i GJKKO për emrat e të arrestuarve për Inceneratorë. Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, me trup gjykues të...

Berisha denoncon nga foltorja e Kuvendit: Rama dhe Brava të përfshirë në aferën e inceneratorëve

Lideri historik i demokratëve, Sali Berisha, mbajti një fjalim me akuza të forta nga foltorja e Kuvendit.  Ai tha se në aferën e shekullit, siç njihet ndryshe skandali i inceneratorëve, janë të përfshirë Edi Rama dhe Lulzim Basha. Sipas tij, biznesmenët...

Dokumentet, Karlo Bolino merr qindra milionë lekë nga inceneratorët

Skandali i aferës së inceneratorëve, për të cilën është vënë në pranga edhe ish-ministri i Mjedisit, Lefter Koka, duket se vijon të thellohet. CNA.al ka siguruar të dhëna ekskluzive, që tregojnë sesi tentakulat janë shtrirë edhe në media. Gazetarë...

Zëri i Amerikës: Socialistët bojkotojnë hetimin e inceneratorëve për të fshehur korrupsionin

Në Tiranë, komisioni hetimor parlamentar për impiantet e trajtimit të mbetjeve urbane nuk arriti të mblidhet sot, sipas kërkesës së opozitës. Kryetarja opozitare e këtij komisioni, Jorida Tabaku, e cilësoi mungesën e anëtarëve socialistë si një bojkot i qëllimshëm për...

Shkelje dhe rryshfet për inceneratorin e Elbasanit, arrestohet ish ministri Lefter Koka

Ish ministri i mjedisit, Lefter Koka, u arrestua sot nga Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) për shpërdorim detyre dhe korrupsion me procedurat, kontratat dhe ndërtimin e inceneratorit të mbetjeve urbane të Elbasanit. SPAK njoftoi se,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img