Wednesday, June 7, 2023

gola

4 kartonë të kuq dhe 4 gola, VAR-i i ‘mohon’ fitoren Juventusit ndaj Salernitana-s

uventus u ndal në barazim nga Salernitana në ndeshjen e javës së gjashtë në kampionatin italian. Një ndeshje ku nuk mungoi tensioni pasi përveç 4 golave, u dhanë edhe 4 kartonë të kuq. Deri në minutën e 92-të, Salernitana ishte duke...

Rishkruhet historia e shqiptarëve në Serie A pas 16 vitesh

Empoli ka fituar një ndeshje të vështirë ndaj Udinese dhe sigurisht merita kryesore është e futbollistit shqiptar që është rritur jashtë mase këtë sezon dhe po ndjek një rrugëtim të nisur që vjet në Serie B te Empoli. Në stadiumin...

”Detyra ime janë golat”/ Ronaldo i motivuar: Do t’ua mbyll gojën kritikëve

Rikthimi i Kristiano Ronaldos tek Mançester Junajtid është shoqëruar me bujë të madhe. Përvec entuziazmit të tifozëve, ka dhe shumë kritikë, të cilët sa herë skuadra nuk arrin rezultat pozitiv, fajin kryesor ja vënë Ronaldos. Portugezi është kritikuar që nuk...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Lionel Messi trasnferohet te Inter Miami

Lionel Mesi ka zyrtarizuar të ardhmen e tij, që nuk do të jetë përsëri te Barcelona, por as te...
- Advertisement -spot_img