Wednesday, June 7, 2023

gjkko

Mori 131 mijë euro rryshfet, GJKKO lë në burg ish-zyrtaren e OSHEE

Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar (GJKKO) ka lënë në burg ish-zyrtaren e OSHEE, Albana Ferraj. 48-vjeçarja, e cila u arrestua pak ditë më parë, pas dy vitesh në arrati, dyshohet se ka marrë shumën...

Alqi Bllako paraqitet në GJKKO, shqyrtohet ankimimi i SPAK për lirimin e tij

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Alqi Bllako është paraqitur mëngjesin e së mërkurës në ambientet në Gjykatën e Posaçme të Apelit. SPAK kërkon rikthimin e tij në qeli pasi ankimoi vendimin e shkalles së parë, që caktoi “arrest ne shtepi” për...

Apeli i GJKKO lë në burg ish ministrin Lefter Koka

Gjykata e Posaçme e Apelit ka vendosur të lërë të pandryshuar masën e sigurisë “arrest në burg” për ish-ministrin Lefter Koka. Ditën e djeshme avokatët e ish-ministrit të Mjedisit në një prononcim për mediat u shprehen se masa e dytë...

GJKKO nuk ndryshon masën e sigurisë, Bllako mbetet në burg

Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka vendosur që të mos ndryshojë masën e sigurisë “Arrest me burg”, për ish-deputetin socialist Alqi Bllako. Vendimi u mor këtë të shtunë nga gjyqtarja Iliriana Olldashi, pasi Bllako...

Bashkëpuntorë të Rezart Taçit për pastrim parash/ GJKKO jep masën e sigurisë për dy të arrestuarit

GJKKO ka vendosur të lërë në burg dy bashkëpunëtorët e biznesmenit Rezart Taçi (i shpallur në kërkim), Artur Balla dhe Bledar Lilo. Gjykata e Posaçme ka caktuar ‘arrest në burg’ për Ballën dhe Lilon të arrestuar për pastrim parash. Mësohet...

Apeli i GJKKO për ‘Gërdecin’, Fatmir Mediu dorëzon rekursin në Gjykatën e Lartë

Ish-ministri i Mbrojtjes, Fatmir Mediu ka dorëzuar rekursin në Gjykatën e Lartë ku kundërshton vendimin e Apelit të GJKKO për çështjen e Gërdecit. Apeli i GJKKO i hapi rrugë rihetimit dhe rigjykimit të Mediut.  Sipas avokatit të ish-ministrit, Ardian Visha...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Hidhet në erë me eksploziv bankomati në Shkup

Një bankomat në komunën “Butel” të Shkupit në Maqedoninë e Veriut është hedhur në erë me eksploziv. Sipas ministrisë së...
- Advertisement -spot_img