Wednesday, June 7, 2023

futbollist

Australi/ 21-vjeçar thyen tabunë, bëhet futbollisti i parë në vendin e tij që pranon homoseksualitetin

Marrëdhënia mes LGBT-së dhe sportit nuk ka qenë e lehtë, aq më pak në futboll. Shumë pak lojtarë e kanë pranuar publikisht homoseksualitetin e tyre dhe ata që e kanë pohuar, si për shembull, ish-lojtari gjerman Tomas Hitzlperger. Këtë tabu...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Hidhet në erë me eksploziv bankomati në Shkup

Një bankomat në komunën “Butel” të Shkupit në Maqedoninë e Veriut është hedhur në erë me eksploziv. Sipas ministrisë së...
- Advertisement -spot_img