Wednesday, June 7, 2023

foltore

Tensione në Kuvend, Sali Berisha bllokon foltoren

Ka nisur me tensione seanca maratonë në Kuvend pas debateve mes kryetarit të Partisë Demokratike, Sali Berisha dhe kreut të Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla. Pas fjalës së Ballës, Berisha kërkoi fjalën për replikë, por kryetarja e Kuvendit,...

Alibeaj: Ja kush do negociojë me Foltoren për bashkimin

Kryetari i ri i komanduar i Partisë Demokratike, Enkelejkd Alibeaj, tha se do të jenë deputetët e grupit parlamentar ata që do të negociojnë me përfaqësues të Foltores për të bërë të mundur bashkimin e partisë. Duke folur në një...

Foltorja me shqiptarët e Greqisë/ Berisha: Demokratët do të bashkohen rreth votës së lirë

Lideri Historik i demokratëve Sali Berisha po zhvillon ‘foltoren' e radhës me shqiptarët e Greqisë. Duke folur për situatën në Partinë Demokratike Bersha tha se,”pas disa humbjeve njëra pas tjetrës të PD u ndërmorr nisma për rithemelimin e PD”. “Në këto...

Berisha: Më 22 janar mbahet Foltorja e Mirditës

Lideri historik demokrat, Sali Berisha njoftoi mbajtjen e Foltores së Mirditës të shtunën. Sipas Berishës, takimi do mbahet në orën 11:00 në Pallatin e Kulturës së Rrëshenit. Njoftim! Ditën e shtunë më 22 janar në ora 11:00 në Pallatin e Kulturës të...

“Foltorja” hesht vetëm ndaj të vërtetave

Nga: Mero Baze I vetmi evolim i Sali Berishës, që pas futjes në listën e zezë të SHBA si hajdut dhe minues i demokracisë në Shqipëri, është kalimi nga “Qyetari digital”, tek “Foltorja”. “Qytetari digital” ishte një mënyrë për të...

”Demokratët e Foltores si serbët e Vuçiçit”/ Lajthit deputeti i Bashës

Me afrimin e datës 11 duket se Basha dhe rrethi gjithmonë e më i ngushtë ka humbur toruan dhe mbi të gjitha arsyen. Pas deklaratave se delegatët që kanë firmosur janë pijanecë, llum, naivë … tani vjen dhe një...

Foltorja në Amerikë/ Kokalari: Do të vijnë shumë shqiptarë nga Florida dhe New Jersey

Aktivistja Evi Kokalari ka folur për foltoren e ish-kryeministrit Sali Berisha që do të mbahet këtë të dielën me shqiptarët që jetojnë në Amerikë. Ajo tha se në këtë takim përmes platformës së “Zoom“ do të marrin pjesë shumë shtetas shqiptarë,...

Berisha njofton Foltoren e rradhës, fton demokratët t’i bashkohen

Ish-kryeministri dhe lideri historik i Partisë Demorkatike, Sali Berisha ka njoftuar "Foltoren" e radhës më 1 dhjetor. Takimi do të zhvillohet në qytetin e Bajram Currit në orën 16:30 te Pallati i Kulturës “Dardania.” Berisha fton të gjithë demokratët e...

Pasi thirri takimin me demokratët në SHBA, Berisha jep një tjetër njoftim

Të dielën e 5 dhjetorit ora 12:00 me orën lokale, do të zhvillohet ‘Foltorja’ e ish-kryeministrit Sali Berisha me shqiptarët e Amerikës. Ndërkohë sot Berisha ka njoftuar se të premten 3 Dhjetor 2021,  ora 17.00 do të zhvillojë Foltoren e...

Berisha njofton ”Foltoren” me shqiptarët e Amerikës

Foltorja e radhës e ish-Kryeministrit Sali Berisha do të jetë me shqiptarët e Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Në një postim në rrjetet sociale, Berisha shkruan se ky takim do të zhvillohet të dielën e 5 Dhjetorit, në orën...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Hidhet në erë me eksploziv bankomati në Shkup

Një bankomat në komunën “Butel” të Shkupit në Maqedoninë e Veriut është hedhur në erë me eksploziv. Sipas ministrisë së...
- Advertisement -spot_img