Wednesday, June 7, 2023

flamuri

VIDEO | Flamuri shqiptar shfaqet në stadium në ndeshjen Serbi-Zvicër

Edhe pse autoritetet në Katar morën masa duke ndaluar flamujt e Kosovës dhe Shqipërisë  në ndeshjen Serbi-Zvicër, flamuri shqiptar është shfaqur në stadiumin “974”, aty ku po luhet kjo sfidë. Pas golit të shënuar nga sulmuesi i Zvicrës, Embolo, i...

Shqipëria feston 109 vjetorin e Pavarësisë

Është mbajtur në Vlorë ceremonia e ngritjes së flamurit me rastin e 109-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë. Të pranishëm në qytetin simbol të Ditës së Pavarësisë kanë qenë krerët më të lartë të shtetit, Presidenti Ilir Meta dhe Kryeministri Edi...

Video/ Serbët heqin flamurin shqiptar nga rrugët e Beogradit

Një grup të rinjsh në Beograd kanë hequr flamurin shqiptar nga rrugët e kryeqytetit serb. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së dielës, ku të rinjtë më pas kanë postuar dhe një video në rrjetet sociale.  Mediat serbe raportojnë se flamuri shqiptar...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Hidhet në erë me eksploziv bankomati në Shkup

Një bankomat në komunën “Butel” të Shkupit në Maqedoninë e Veriut është hedhur në erë me eksploziv. Sipas ministrisë së...
- Advertisement -spot_img