Wednesday, June 7, 2023

filipine

Shpërthen vullkani në Filipine

Mijëra njerëz u larguan nga shtëpitë e tyre pranë një vullkani filipinas të shtunën pasi një shpërthim hedhi hi dhe avull qindra metra në qiell. Vullkani Taal, i cili ndodhet në një liqen piktoresk në jug të Manilës, pati një...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Hidhet në erë me eksploziv bankomati në Shkup

Një bankomat në komunën “Butel” të Shkupit në Maqedoninë e Veriut është hedhur në erë me eksploziv. Sipas ministrisë së...
- Advertisement -spot_img