No menu items!

facebook

Basha tenton të vjedhë Facebook-un e Berishës (Foto)

Nga blerja e votave, blerja e ndjekësve në rrjetet sociale, te tentaviva për të vjedhur Facebook-un e ish-kryeministrit Sali Berisha.  Ky është rrugëtimi i Lulzim Bashës në këtë fushatë të zgjedhjeve të pjesshme vendore të 6 marsit.  Ditën e sotme, Basha...

Bie numri i përdoruesve aktivë në Facebook

Gjiganti teknologjik, Facebook, është përballur për herë të parë në 18 vjet me rënie të përdoruesve aktivë. Meta, kompania amë e Facebook-ut, ka thënë se përdoruesit aktivë ditorë kanë rënë në 1.929 miliard në çerekun e fundit të vitit 2021,...

Facebook u ofron përdoruesve më shumë kontroll në përmbajtje

Rrjeti social Facebook, që është në pronësi të kompanisë Meta, tha se do t’u ofrojë përdoruesve mundësinë e një kontrolli më të madh të përmbajtjes që ata shohin. Rrjeti social ka qenë nën kritika të vazhdueshme për mënyrën sesi algoritmet...

Zuckerberg i ndryshon emrin “Facebook-ut”: Tashmë do të quhet “Meta”

Shefi ekzekutiv i Facebook-ut Mark Zuckerberg njoftoi se kompania e tij do të riemërtohet duke u quajtur Meta, në një përpjekje për të përfshirë vizionin e saj për të ardhmen mbi realitetin virtual, atë që zoti Zuckerberg e quan...

Facebook ndryshon emrin në Meta

Facebook ka njoftuar se emri i ri i kompanisë do të jetë Meta. Ndryshimi nuk do të aplikohet në platformat individuale sikurse Facebook, Instagram dhe Whatsapp, por vetëm në kompaninë amë që i ka në pronësi. Kompania, e cila bërë të...

Mangësitë gjuhësore të platformës Facebook dobësojnë filtrimin e gjuhës së urrejtjes dhe terrorizmit

Ndërsa zhvillohej lufta në Gaza dhe tensionet rriteshin në Lindjen e Mesme në muajin maj, Instagrami ndaloi për pak kohë materialet me hashtag #AlAqsa, që i referoheshin Xhamisë Al-Aqsa në Jeruzalemin e Vjetër, një pikë e nxehtë e konfliktit. Kompania...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img