No menu items!

emanuel macron

Macron tha se Rusia s’duhet të poshtërohet, reagon ministri i Jashtëm ukrainas

Ministri i Jashtëm ukrainas, Dmytro Kuleba reagoi ndaj deklaratës së presidentit francez, Emmanuel Macron se Rusia nuk duhet të poshtërohet, edhe pse e cilësoi gabim historik pushtimin e Ukrainës. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Kuleba është shprehur se thirrje...

Macron: Putin bëri gabim historik, por Rusia nuk duhet të poshtërohet

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron deklaroi se Vladimir Putin bëri një gabim historik duke pushtuar Ukrainën. Megjithatë, sipas tij është jetike që Rusia të mos poshtërohet, në mënyrë që kur të ndalen luftimet në Ukrainë të mund të gjendet një...

Putin uron Makronin për fitoren në zgjedhje

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka uruar Emanuel Makron për fitimin e mandatit të dytë në krye të shtetit francez. Sipas një deklarate nga Kremlini, Putin i uroi sukses presidentit francez Makron për aktivitetet shtetërore, shkruan BBC. Emanuel Makron është rizgjedhur president...

Mbyllet votimi në Francë, dalin exit poll-et

FRANCË- Është ora 20:00 në Francë, që do të thotë se votimi tashmë ka përfunduar.  BBC shkruan se sipas sondazheve të para Emmanuel Macron ka marrë 28.1% të votave në raundin e parë të votimit, ndërsa rivalja Marine Le Pen ka marrë...

Biden e Macron tregojnë gatishmëri për të riparuar marrëdhëniet

Presidenti amerikan, Joe Biden, dhe presidenti francez, Emmanuel Macron, po mbajnë në Romë takimin e parë mes tyre që kur marrëdhëniet mes dy vendeve shënuan një pikë të ulët pas marrëveshjes për nëndetëset me Australinë. Para bisedimeve kokë më kokë,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img