No menu items!

durres

Kontrabandë nga Libia, sekuestrohen mbi 2 mijë ton naftë, 4 të huaj në pranga

Tre shtetas libanezë dhe një sirian janë arrestuar, ndërsa gjashtë të tjerë janë proceduar në gjendje të lirë, pasi kanë kontrbandaur naftë nga Libia në Portin e Durrësit. Këta shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë kontrabanduar me një anije çisternë,...

Tritol biznesit të këngëtarit në Durrës

Një biznesi në pronësi të reperit Rigels Rajku, i njohur me emrin artistik Noizy, i është vënë tritol. Ngjarja është regjistruar këtë të mërkurë në lagjen nr.13 të qytetit të Durrësit. Në butikun e rrobave, të marrë me qira nga shtetasi...

Aksident me vdekje në Durrës

Detaje të reja kanë dalë në dritë në lidhje me aksidentin e ndodhur pak çaste më parë në aksin rrugor Qerret-Durrës. Një makinë ka përplasur tre këmbësorë e për pasojë ka ndërruar jetë një grua. Dy personat e tjerë...

Berisha në Durrës: Ju lutem, mos votoni kandidatin e Ramës dhe Bashës

Sali Berisha ka prezantuar në Durrës Ardian Mukën, kandidatin e koalicionit “Shtëpia e Lirisë” për zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 Marsit. Berisha u ka kërkoi qytetarëve të Durrësit që të votojnë Ardian Mukën dhe jo kandidatët e Edi Ramës...

Berisha: Afera e plehrave, në Durrës Lul Brava aksioner me Zoton

Lideri historik i PD-se Sali Berisha po prezanton kandidatin e koalicioninit “Shtepia e Lirise” per bashkine e Durresit, Z. Ardian Muka. Takimi po zhvillohet në Sukth, ku me mijra demokratë janë mbledhur për të startuar fushatën e 6 marsit. "Afër Durrësit,...

Kandidati i Berishës: Do punoj që Durrësin t’ua kthej qytetarëve

Kandidadati i "Shtëpisë së Lirisë" në Durrës, Ardian Muka tha gjatë prezantimit të tij ne Sukth, se dua ti sherbej qytetit tim. Ti kthej Durresin qytetarëve të thjeshtë. Duhet të ngrihemi të gjithë bashkë për të marrë në dorë fatet tona. Të...

Projekti për Portin e Durrësit, Berisha: Kompani offshore do investojnë 2 miliardë Euro

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka denoncuar në Parlament se kompania Emaar Group që do të ndërtonte Portin e Durrësit është larguar. Sipas Berishës, do të jenë disa kompani shqiptare offshore që do të investojnë 2 miliardë Euro. Ish-Kryeministri shton se pas...

Primaret/ PD e Durrësit zgjedh nesër kandidaturat

Ashtu siç lideri historik i PD, Sali Berisha, deklaroi se “ky proces është i ngjashëm me primaret në SHBA dhe është i dëshmuar si më i suksesshmi, transparenti dhe besojmë se do të sjellë rezultatet më të mira për...

Aksident i dyfishtë në Durrës, plagosen shoferi dhe pasagjeri

Një aksident është shënuar pak minuta më parë në aksin rrugor Maminas-Durrës. Burime zyrtare të policisë bëjnë me dije, se një automjet me drejtues shtetasin B. M., është përplasur me automjetin me drejtues F. P. Si pasojë e përplasjes është...

Sa herë bie shi, Durrësi noton në ujë

Qyteti i Durrësit është zgjuar nën pushtetin e ujit. Pak orë shi dhe të gjitha rruget thuajse janë përmbytur, duke shkaktuar kështu problem në disa nga lagjet e qytetit. Situata paraqitet më e rënduar në lagjen nr.18, te kryqëzimi pranë stadiumit...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img