No menu items!

dmyrto kuleba

Ukraina e zhgënjyer me Gjermaninë për furnizimin me armë: Nga se keni frikë?

Ministri i Jashtëm i Ukrainës, Dmytro Kuleba deklaroi se Gjermania ka injoruar lutjet e Kievit për furnizim me tanke Leopard dhe automjete luftarake të këmbësorisë Marder. Përmes një reagimi në rrjetet sociale, ai tha se Berlini u ka ofruar justifikime...

Putin tha se nuk do të sulmojë Odesën, reagon ministri i Jashtëm ukrainas

Ministri i Jashtëm i Ukrainës, Dmyrto Kuleba tha se nuk mund t’i besohet presidentit rus Vladimir Putin, pasi ky i fundit tha se nuk do përdorë rrugët tregtare për të sulmuar qytetin e Odesës. Përmes një postimi në rrjetet sociale,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img